Fall 2016 Athena & Classic
Team Schedules - BU13 Classic II
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall16athenaandclassic.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=0680597B-A882-4990-810C-4409006E9BE6&tournamentguid=857574B9-E34E-4771-98F6-25CE62A1D108&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL B      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 B9 : Inter Atlanta FC 04B Blues Elite - CL II555552255555-054 24  11  4 0
 B12 : SSA Savannah UTD 04B Premier - CL II555505202525-041 18  24  4 0
 B6 : Georgia FC 04 Chilpo - BU13 - CL II055505500555-040 9  28  3 0
 B2 : Augusta Arsenal 04 Gold - CL II555505550200-037 13  24  3 0
 B7 : Rush 2004 - CL II502225550505-036 14  22  1 0
 B13 : UFA 04B Red - CL II055202502525-033 1  16  1 2
 B4 : Concorde Fire North Elite - CL II550500055050-030 4  24  3 0
 B3 : Concorde Fire Central Black - CL II052050505050-027 -12  30  1 0
 B1 : ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - CL II002005050055-022 -15  43  0 0
 B8 : GSA 04 Red - CL II005005250200-019 -15  32  2 1
 B11 : Ga Revolution 04 Blue - CL II005002050220-016 -8  37  5 0
 B10 : NTH NASA 04 Elite - CL II500500022200-016 -13  19  1 0
 B5 : Concorde Fire South Black - CL II000020050000-07 -20  39  1 0

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309308  Ocee Elementary  09:45 AM  1 B4 vs B11Concorde Fire North Elite - CL II 2 vs.Ga Revolution 04 Blue - CL II1
 309309  Concorde Fire - Fayetteville  10:00 AM  1 B5 vs B10Concorde Fire South Black - CL II 0 vs.NTH NASA 04 Elite - CL II1
 309311  Stars Athletic Club  11:00 AM  2 B7 vs B8Rush 2004 - CL II 5 vs.GSA 04 Red - CL II0
 309306  Augusta Soccer Park  04:00 PM  7 B2 vs B13Augusta Arsenal 04 Gold - CL II 3 vs.UFA 04B Red - CL II0
 309310  Bethesda Park  04:00 PM  Bute B6 vs B9Georgia FC 04 Chilpo - BU13 - CL II 3 vs.Inter Atlanta FC 04B Blues Elite - CL II5
 309307  Concorde Ashford Dunwoody  04:45 PM  1 B3 vs B12Concorde Fire Central Black - CL II 1 vs.SSA Savannah UTD 04B Premier - CL II5

Bracket - Sunday, September 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309394  Arizona Avenue  12:00 PM  2 B9 vs B5Inter Atlanta FC 04B Blues Elite - CL II 2 vs.Concorde Fire South Black - CL II0
 309383  Holland Sports Complex  02:00 PM  3 B1 vs B12ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - CL II 0 vs.SSA Savannah UTD 04B Premier - CL II7
 309395  GSA  02:30 PM  Mill B8 vs B6GSA 04 Red - CL II 2 vs.Georgia FC 04 Chilpo - BU13 - CL II6
 309393  UQP  05:00 PM  01 B10 vs B4NTH NASA 04 Elite - CL II 0 vs.Concorde Fire North Elite - CL II5
 309392  RYSA  06:30 PM  Fri B11 vs B3Ga Revolution 04 Blue - CL II 1 vs.Concorde Fire Central Black - CL II2

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309316  RYSA  08:00 AM  Fre B11 vs B5Ga Revolution 04 Blue - CL II 9 vs.Concorde Fire South Black - CL II4
 309313  Holland Sports Complex  09:00 AM  3 B1 vs B2ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - CL II 1 vs.Augusta Arsenal 04 Gold - CL II5
 309317  Metro North Pk  01:00 PM  3 B10 vs B6NTH NASA 04 Elite - CL II 0 vs.Georgia FC 04 Chilpo - BU13 - CL II3
 309315  Chatham Co Soccer Complex  03:00 PM  4 B12 vs B4SSA Savannah UTD 04B Premier - CL II 4 vs.Concorde Fire North Elite - CL II3
 309318  Arizona Avenue  05:00 PM  2 B9 vs B7Inter Atlanta FC 04B Blues Elite - CL II 6 vs.Rush 2004 - CL II0

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309387  Georgia Soccer Park  01:00 PM  4 B5 vs B8Concorde Fire South Black - CL II 1 vs.GSA 04 Red - CL II3
 309384  Augusta Soccer Park  03:00 PM  6 B2 vs B11Augusta Arsenal 04 Gold - CL II 8 vs.Ga Revolution 04 Blue - CL II1

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309323  Bethesda Park  04:00 PM  Park B6 vs B11Georgia FC 04 Chilpo - BU13 - CL II 4 vs.Ga Revolution 04 Blue - CL II3
 309320  Concorde Ridgeview  04:30 PM  1 B3 vs B1Concorde Fire Central Black - CL II 1 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - CL II1

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309327  Holland Sports Complex  11:00 AM  4 B1 vs B4ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - CL II 2 vs.Concorde Fire North Elite - CL II5
 309332  Metro North Pk  12:00 PM  1 B10 vs B8NTH NASA 04 Elite - CL II 2 vs.GSA 04 Red - CL II0
 309328  Augusta Soccer Park  12:00 PM  6 B2 vs B3Augusta Arsenal 04 Gold - CL II 6 vs.Concorde Fire Central Black - CL II0
 309331  RYSA  02:00 PM  Fou B11 vs B7Ga Revolution 04 Blue - CL II 4 vs.Rush 2004 - CL II4

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309380  Stars Athletic Club  10:00 AM  1 B7 vs B5Rush 2004 - CL II 1 vs.Concorde Fire South Black - CL II1
 309391  Chatham Co Soccer Complex  01:00 PM  5 B12 vs B2SSA Savannah UTD 04B Premier - CL II 7 vs.Augusta Arsenal 04 Gold - CL II4
 309325  GSA  01:00 PM  Mill B8 vs B9GSA 04 Red - CL II 0 vs.Inter Atlanta FC 04B Blues Elite - CL II5

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309336  Bethesda Park  08:15 AM  Park B6 vs B13Georgia FC 04 Chilpo - BU13 - CL II 2 vs.UFA 04B Red - CL II3
 309385  Concorde Ridgeview  12:15 PM  1 B3 vs B10Concorde Fire Central Black - CL II 2 vs.NTH NASA 04 Elite - CL II1

Bracket - Sunday, October 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309314  Fowler Park  05:00 PM  6 B13 vs B3UFA 04B Red - CL II 1 vs.Concorde Fire Central Black - CL II0

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309341  Holland Sports Complex  11:00 AM  3 B1 vs B6ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - CL II 1 vs.Georgia FC 04 Chilpo - BU13 - CL II3
 309343  Concorde Ashford Dunwoody  01:30 PM  1 B3 vs B4Concorde Fire Central Black - CL II 2 vs.Concorde Fire North Elite - CL II1
 309345  Chatham Co Soccer Complex  03:00 PM  5 B12 vs B8SSA Savannah UTD 04B Premier - CL II 2 vs.GSA 04 Red - CL II3
 309344  South Forsyth  03:00 PM  4 B13 vs B7UFA 04B Red - CL II 2 vs.Rush 2004 - CL II2
 309342  Augusta Soccer Park  04:00 PM  7 B2 vs B5Augusta Arsenal 04 Gold - CL II 9 vs.Concorde Fire South Black - CL II1

Bracket - Sunday, October 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309334  Concorde Fire - Fayetteville  10:30 AM  1 B5 vs B1Concorde Fire South Black - CL II 1 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - CL II2
 309377  Metro North Pk  01:00 PM  3 B10 vs B2NTH NASA 04 Elite - CL II 0 vs.Augusta Arsenal 04 Gold - CL II3
 309381  Chatham Co Soccer Complex  01:00 PM  3 B12 vs B13SSA Savannah UTD 04B Premier - CL II 3 vs.UFA 04B Red - CL II1
 309372  Ocee Elementary  01:00 PM  1 B4 vs B7Concorde Fire North Elite - CL II 1 vs.Rush 2004 - CL II5

Bracket - Friday, October 21, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309346  RYSA  07:30 PM  Fri B11 vs B9Ga Revolution 04 Blue - CL II 1 vs.Inter Atlanta FC 04B Blues Elite - CL II2

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309351  GSA  02:30 PM  Schr B8 vs B13GSA 04 Red - CL II 1 vs.UFA 04B Red - CL II1
 309353  Metro North Pk  03:00 PM  3 B10 vs B11NTH NASA 04 Elite - CL II 0 vs.Ga Revolution 04 Blue - CL II2
 309352  Arizona Avenue  04:30 PM  1 B9 vs B12Inter Atlanta FC 04B Blues Elite - CL II 2 vs.SSA Savannah UTD 04B Premier - CL II2
 309350  Concorde Fire - Fayetteville  05:00 PM  1 B5 vs B3Concorde Fire South Black - CL II 3 vs.Concorde Fire Central Black - CL II0
 309348  Stars Athletic Club  05:30 PM  4 B7 vs B1Rush 2004 - CL II 4 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - CL II0

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309337  Stars Athletic Club  09:00 AM  2 B7 vs B12Rush 2004 - CL II 5 vs.SSA Savannah UTD 04B Premier - CL II2
 309339  Arizona Avenue  09:00 AM  2 B9 vs B10Inter Atlanta FC 04B Blues Elite - CL II 0 vs.NTH NASA 04 Elite - CL II0
 309335  Ocee Elementary  12:15 PM  1 B4 vs B2Concorde Fire North Elite - CL II 3 vs.Augusta Arsenal 04 Gold - CL II4
 309338  GSA  02:30 PM  Spen B8 vs B11GSA 04 Red - CL II 3 vs.Ga Revolution 04 Blue - CL II1
 309388  Bethesda Park  05:30 PM  Bute B6 vs B7Georgia FC 04 Chilpo - BU13 - CL II 2 vs.Rush 2004 - CL II1
 309329  Fowler Park  07:00 PM  6 B13 vs B5UFA 04B Red - CL II 1 vs.Concorde Fire South Black - CL II0

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309355  Holland Sports Complex  09:00 AM  3 B1 vs B8ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - CL II 5 vs.GSA 04 Red - CL II1
 309359  Fowler Park  01:00 PM  6 B13 vs B9UFA 04B Red - CL II 0 vs.Inter Atlanta FC 04B Blues Elite - CL II2
 309358  Ocee Elementary  01:50 PM  1 B4 vs B5Concorde Fire North Elite - CL II 2 vs.Concorde Fire South Black - CL II0
 309360  Chatham Co Soccer Complex  03:00 PM  4 B12 vs B10SSA Savannah UTD 04B Premier - CL II 0 vs.NTH NASA 04 Elite - CL II0
 309356  Augusta Soccer Park  04:00 PM  6 B2 vs B7Augusta Arsenal 04 Gold - CL II 0 vs.Rush 2004 - CL II5

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309330  Chatham Co Soccer Complex  01:00 PM  4 B12 vs B6SSA Savannah UTD 04B Premier - CL II 7 vs.Georgia FC 04 Chilpo - BU13 - CL II1

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309364  Stars Athletic Club  09:00 AM  2 B7 vs B3Rush 2004 - CL II 2 vs.Concorde Fire Central Black - CL II4
 309365  Bethesda Park  10:00 AM  Bute B6 vs B4Georgia FC 04 Chilpo - BU13 - CL II 0 vs.Concorde Fire North Elite - CL II2
 309362  Holland Sports Complex  01:00 PM  3 B1 vs B9ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - CL II 0 vs.Inter Atlanta FC 04B Blues Elite - CL II9
 309363  GSA  02:00 PM  Mill B8 vs B2GSA 04 Red - CL II 0 vs.Augusta Arsenal 04 Gold - CL II0
 309367  RYSA  02:30 PM  Fre B11 vs B12Ga Revolution 04 Blue - CL II 3 vs.SSA Savannah UTD 04B Premier - CL II3
 309366  Metro North Pk  05:00 PM  3 B10 vs B13NTH NASA 04 Elite - CL II 0 vs.UFA 04B Red - CL II0

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309390  South Forsyth  09:00 AM  3 B13 vs B1UFA 04B Red - CL II 6 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - CL II1
 309386  Ocee Elementary  10:45 AM  1 B4 vs B9Concorde Fire North Elite - CL II 2 vs.Inter Atlanta FC 04B Blues Elite - CL II3
 309322  Concorde Fire - Fayetteville  11:00 AM  1 B5 vs B12Concorde Fire South Black - CL II 1 vs.SSA Savannah UTD 04B Premier - CL II5
 309379  GSA  02:30 PM  Schr B8 vs B4GSA 04 Red - CL II 1 vs.Concorde Fire North Elite - CL II2
 309357  Concorde Ashford Dunwoody  04:15 PM  1 B3 vs B6Concorde Fire Central Black - CL II 0 vs.Georgia FC 04 Chilpo - BU13 - CL II4
 309324  Stars Athletic Club  07:00 PM  2 B7 vs B10Rush 2004 - CL II 2 vs.NTH NASA 04 Elite - CL II0

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309373  Concorde Fire - Fayetteville  10:15 AM  1 B5 vs B6Concorde Fire South Black - CL II 2 vs.Georgia FC 04 Chilpo - BU13 - CL II4
 309369  UQP  12:00 PM  01 B10 vs B1NTH NASA 04 Elite - CL II 1 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - CL II2
 309370  Augusta Soccer Park  12:00 PM  6 B2 vs B9Augusta Arsenal 04 Gold - CL II 1 vs.Inter Atlanta FC 04B Blues Elite - CL II3
 309374  South Forsyth  01:00 PM  2 B13 vs B11UFA 04B Red - CL II 1 vs.Ga Revolution 04 Blue - CL II1
 309371  Georgia Soccer Park  01:45 PM  5 B3 vs B8Concorde Fire Central Black - CL II 2 vs.GSA 04 Red - CL II1

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309378  Arizona Avenue  10:00 AM  1 B9 vs B3Inter Atlanta FC 04B Blues Elite - CL II 4 vs.Concorde Fire Central Black - CL II2
 309321  Ocee Elementary  01:00 PM  1 B4 vs B13Concorde Fire North Elite - CL II 1 vs.UFA 04B Red - CL II2
 309376  RYSA  02:30 PM  Fre B11 vs B1Ga Revolution 04 Blue - CL II 0 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - CL II4

Bracket - Saturday, November 19, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309349  Augusta Soccer Park  11:00 AM  1 B2 vs B6Augusta Arsenal 04 Gold - CL II 2 vs.Georgia FC 04 Chilpo - BU13 - CL II3






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.