Fall 2016 Athena & Classic
Team Schedules - BU13 Classic IV East
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall16athenaandclassic.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=153CE2E2-99BA-4D16-8201-5CDBA6FEE4B1&tournamentguid=857574B9-E34E-4771-98F6-25CE62A1D108&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL 1      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- 1 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A2 : Georgia FC 04 - BU13 - CL IV East555555555552-057 40  9  6 0
 A14 : YMCA Arsenal Rome - BU13 - CL IV East555550552555-052 27  12  1 0
 A11 : SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL IV East550555525255-049 27  10  1 0
 A8 : Rapids FC Classic- BU13 - CL IV East555500555520-042 22  8  5 0
 A13 : UFA 04B Black - CL IV East505500055250-032 4  25  1 0
 A5 : Rush Azul 2004 - CL IV East550000555000-025 -11  31  1 0
 A3 : Impact SC 04B Premier - CL IV East050020250055-024 -6  35  0 0
 A6 : GS 04B Silver - CL IV East000552002505-024 -9  45  1 0
 A10 : SSA Chelsea 04B Select Black 2 - CL IV East020005500505-022 -10  39  2 0
 A1 : Ambush SC B04 White - CL IV East005555000020-022 -15  35  2 0
 A12 : Triumph 04 Boys Gold - CL IV East005000552200-019 -16  45  0 0
 A9 : Roswell Santos White - CL IV East020002500000-09 -16  33  2 0
 A4 : DDYSC 04 Wolves United - CL IV East000000000005-05 -37  80  1 0

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841891  Badger Creek Complex  08:45 AM  2 A3 vs A14Impact SC 04B Premier - CL IV East 2 vs.YMCA Arsenal Rome - BU13 - CL IV East6
 841896  NGSA, Lions Field  02:30 PM  1 A8 vs A9Rapids FC Classic- BU13 - CL IV East 2 vs.Roswell Santos White - CL IV East0
 841892  Wade Walker Park  04:00 PM  2 A4 vs A13DDYSC 04 Wolves United - CL IV East 0 vs.UFA 04B Black - CL IV East11
 841894  East Carrollton Park  04:00 PM  EC 3 A6 vs A11GS 04B Silver - CL IV East 1 vs.SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL IV East7
 841893  Stars Athletic Club  05:30 PM  2 A5 vs A12Rush Azul 2004 - CL IV East 5 vs.Triumph 04 Boys Gold - CL IV East3
 841890  Bethesda Park  05:45 PM  Bute A2 vs A1Georgia FC 04 - BU13 - CL IV East 9 vs.Ambush SC B04 White - CL IV East1

Bracket - Sunday, September 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841976  Badger Creek Complex  03:30 PM  10 A3 vs A12Impact SC 04B Premier - CL IV East 8 vs.Triumph 04 Boys Gold - CL IV East2
 841975  Bethesda Park  04:00 PM  Bute A2 vs A13Georgia FC 04 - BU13 - CL IV East 4 vs.UFA 04B Black - CL IV East1
 841977  Wade Walker Park  04:00 PM  2 A4 vs A11DDYSC 04 Wolves United - CL IV East 1 vs.SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL IV East11
 841974  Grizzard Park - Rome  05:00 PM  1 A14 vs A1YMCA Arsenal Rome - BU13 - CL IV East 7 vs.Ambush SC B04 White - CL IV East0
 841978  Stars Athletic Club  05:30 PM  2 A5 vs A10Rush Azul 2004 - CL IV East 2 vs.SSA Chelsea 04B Select Black 2 - CL IV East1

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841899  Stars Athletic Club  09:00 AM  1 A5 vs A14Rush Azul 2004 - CL IV East 0 vs.YMCA Arsenal Rome - BU13 - CL IV East4
 841903  East Roswell Park  02:15 PM  2 A9 vs A10Roswell Santos White - CL IV East 1 vs.SSA Chelsea 04B Select Black 2 - CL IV East1
 841897  Milton Center  03:00 PM  1 A1 vs A3Ambush SC B04 White - CL IV East 1 vs.Impact SC 04B Premier - CL IV East0
 841900  Fowler Park  03:00 PM  6 A13 vs A6UFA 04B Black - CL IV East 5 vs.GS 04B Silver - CL IV East0

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841902  NGSA, Lions Field  05:00 PM  1 A8 vs A11Rapids FC Classic- BU13 - CL IV East 2 vs.SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL IV East1

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841972  Stars Athletic Club  08:00 AM  1 A5 vs A8Rush Azul 2004 - CL IV East 0 vs.Rapids FC Classic- BU13 - CL IV East4
 841910  Sutton Middle School  08:30 AM  1 A11 vs A10SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL IV East 1 vs.SSA Chelsea 04B Select Black 2 - CL IV East0
 841909  Grimes Bridge  10:45 AM  1 A9 vs A12Roswell Santos White - CL IV East 1 vs.Triumph 04 Boys Gold - CL IV East2
 841904  Wade Walker Park  01:00 PM  10 A4 vs A1DDYSC 04 Wolves United - CL IV East 0 vs.Ambush SC B04 White - CL IV East4
 841906  East Carrollton Park  04:30 PM  EC 3 A6 vs A2GS 04B Silver - CL IV East 1 vs.Georgia FC 04 - BU13 - CL IV East5

Bracket - Sunday, September 25, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841940  Braly  01:00 PM  4 A10 vs A8SSA Chelsea 04B Select Black 2 - CL IV East 0 vs.Rapids FC Classic- BU13 - CL IV East6
 841966  East Carrollton Park  02:30 PM  EC 3 A6 vs A5GS 04B Silver - CL IV East 3 vs.Rush Azul 2004 - CL IV East0

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841917  Sutton Middle School  08:30 AM  1 A11 vs A12SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL IV East 4 vs.Triumph 04 Boys Gold - CL IV East0
 841914  Rhodes Complex  10:00 AM  1 A8 vs A2Rapids FC Classic- BU13 - CL IV East 0 vs.Georgia FC 04 - BU13 - CL IV East2
 841911  Milton Center  03:45 PM  1 A1 vs A5Ambush SC B04 White - CL IV East 1 vs.Rush Azul 2004 - CL IV East0
 841915  Waller Park Extension  04:00 PM  1 A9 vs A14Roswell Santos White - CL IV East 1 vs.YMCA Arsenal Rome - BU13 - CL IV East2
 841912  Chestnut Log  05:00 PM  4 A6 vs A4GS 04B Silver - CL IV East 9 vs.DDYSC 04 Wolves United - CL IV East4

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841908  Fowler Park  01:00 PM  10 A13 vs A8UFA 04B Black - CL IV East 1 vs.Rapids FC Classic- BU13 - CL IV East0
 841905  Stars Athletic Club  05:30 PM  4 A5 vs A3Rush Azul 2004 - CL IV East 2 vs.Impact SC 04B Premier - CL IV East0

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841922  Bethesda Park  10:00 AM  Bute A2 vs A10Georgia FC 04 - BU13 - CL IV East 6 vs.SSA Chelsea 04B Select Black 2 - CL IV East1

Bracket - Sunday, October 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841958  Badger Creek Complex  10:15 AM  10 A3 vs A6Impact SC 04B Premier - CL IV East 5 vs.GS 04B Silver - CL IV East5
 841898  Wade Walker Park  12:00 PM  2 A4 vs A2DDYSC 04 Wolves United - CL IV East 1 vs.Georgia FC 04 - BU13 - CL IV East8

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841928  Braly  09:00 AM  21 A10 vs A4SSA Chelsea 04B Select Black 2 - CL IV East 5 vs.DDYSC 04 Wolves United - CL IV East4
 841926  NGSA, Lions Field  09:00 AM  1 A8 vs A6Rapids FC Classic- BU13 - CL IV East 5 vs.GS 04B Silver - CL IV East0
 841927  East Roswell Park  12:15 PM  1 A9 vs A5Roswell Santos White - CL IV East 1 vs.Rush Azul 2004 - CL IV East3
 841929  Galloway Athletic Complex  01:00 PM  1 A11 vs A3SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL IV East 3 vs.Impact SC 04B Premier - CL IV East1
 841930  Granite  03:30 PM  1 A12 vs A2Triumph 04 Boys Gold - CL IV East 0 vs.Georgia FC 04 - BU13 - CL IV East4
 841931  Fowler Park  07:00 PM  6 A13 vs A14UFA 04B Black - CL IV East 0 vs.YMCA Arsenal Rome - BU13 - CL IV East2

Bracket - Sunday, October 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841959  Wade Walker Park  02:00 PM  2 A4 vs A5DDYSC 04 Wolves United - CL IV East 1 vs.Rush Azul 2004 - CL IV East4
 841921  Grimes Bridge  02:15 PM  1 A9 vs A3Roswell Santos White - CL IV East 2 vs.Impact SC 04B Premier - CL IV East2
 841960  Milton Center  05:15 PM  1 A1 vs A12Ambush SC B04 White - CL IV East 2 vs.Triumph 04 Boys Gold - CL IV East0

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841935  Sutton Middle School  08:30 AM  1 A11 vs A5SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL IV East 6 vs.Rush Azul 2004 - CL IV East0
 841938  Grizzard Park - Rome  10:00 AM  2 A14 vs A2YMCA Arsenal Rome - BU13 - CL IV East 0 vs.Georgia FC 04 - BU13 - CL IV East4
 841932  Rhodes Complex  10:00 AM  1 A8 vs A1Rapids FC Classic- BU13 - CL IV East 4 vs.Ambush SC B04 White - CL IV East0
 841936  Granite  03:30 PM  1 A12 vs A4Triumph 04 Boys Gold - CL IV East 7 vs.DDYSC 04 Wolves United - CL IV East3
 841934  Braly  05:30 PM  4 A10 vs A6SSA Chelsea 04B Select Black 2 - CL IV East 3 vs.GS 04B Silver - CL IV East2
 841937  Fowler Park  07:00 PM  7 A13 vs A3UFA 04B Black - CL IV East 2 vs.Impact SC 04B Premier - CL IV East4

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841964  Badger Creek Complex  01:45 PM  10 A3 vs A8Impact SC 04B Premier - CL IV East 1 vs.Rapids FC Classic- BU13 - CL IV East4
 841962  Braly  05:00 PM  21 A10 vs A14SSA Chelsea 04B Select Black 2 - CL IV East 2 vs.YMCA Arsenal Rome - BU13 - CL IV East5
 841924  Granite  05:15 PM  1 A12 vs A13Triumph 04 Boys Gold - CL IV East 6 vs.UFA 04B Black - CL IV East4

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841944  Grizzard Park - Rome  10:00 AM  2 A14 vs A4YMCA Arsenal Rome - BU13 - CL IV East 7 vs.DDYSC 04 Wolves United - CL IV East1
 841945  Badger Creek Complex  01:45 PM  10 A3 vs A2Impact SC 04B Premier - CL IV East 1 vs.Georgia FC 04 - BU13 - CL IV East4
 841942  Granite  03:30 PM  1 A12 vs A6Triumph 04 Boys Gold - CL IV East 2 vs.GS 04B Silver - CL IV East2
 841943  Stars Athletic Club  05:00 PM  4 A5 vs A13Rush Azul 2004 - CL IV East 0 vs.UFA 04B Black - CL IV East1
 841939  Webb Bridge Park  06:15 PM  1 A1 vs A9Ambush SC B04 White - CL IV East 1 vs.Roswell Santos White - CL IV East3

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841923  Galloway Athletic Complex  01:00 PM  1 A11 vs A14SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL IV East 1 vs.YMCA Arsenal Rome - BU13 - CL IV East1
 841963  Bethesda Park  01:00 PM  Bute A2 vs A9Georgia FC 04 - BU13 - CL IV East 6 vs.Roswell Santos White - CL IV East0
 841920  Rhodes Complex  02:00 PM  1 A8 vs A4Rapids FC Classic- BU13 - CL IV East 9 vs.DDYSC 04 Wolves United - CL IV East0
 841918  East Carrollton Park  03:00 PM  EC 3 A6 vs A1GS 04B Silver - CL IV East 4 vs.Ambush SC B04 White - CL IV East0

Bracket - Friday, November 04, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841916  Braly  07:30 PM  21 A10 vs A13SSA Chelsea 04B Select Black 2 - CL IV East 1 vs.UFA 04B Black - CL IV East6

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841951  Bethesda Park  08:00 AM  Bute A2 vs A5Georgia FC 04 - BU13 - CL IV East 6 vs.Rush Azul 2004 - CL IV East0
 841950  Grizzard Park - Rome  10:00 AM  2 A14 vs A6YMCA Arsenal Rome - BU13 - CL IV East 7 vs.GS 04B Silver - CL IV East0
 841947  Galloway Athletic Complex  10:30 AM  1 A11 vs A9SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL IV East 6 vs.Roswell Santos White - CL IV East0
 841946  Webb Bridge Park  10:45 AM  1 A1 vs A10Ambush SC B04 White - CL IV East 0 vs.SSA Chelsea 04B Select Black 2 - CL IV East3
 841952  Badger Creek Complex  12:00 PM  10 A3 vs A4Impact SC 04B Premier - CL IV East 4 vs.DDYSC 04 Wolves United - CL IV East2
 841948  Granite  02:00 PM  1 A12 vs A8Triumph 04 Boys Gold - CL IV East 1 vs.Rapids FC Classic- BU13 - CL IV East1

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841970  Braly  01:00 PM  4 A10 vs A3SSA Chelsea 04B Select Black 2 - CL IV East 2 vs.Impact SC 04B Premier - CL IV East3
 841968  Grizzard Park - Rome  01:00 PM  2 A14 vs A12YMCA Arsenal Rome - BU13 - CL IV East 5 vs.Triumph 04 Boys Gold - CL IV East0
 841969  Bethesda Park  01:00 PM  Park A2 vs A11Georgia FC 04 - BU13 - CL IV East 3 vs.SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL IV East3
 841971  Wade Walker Park  02:00 PM  2 A4 vs A9DDYSC 04 Wolves United - CL IV East 2 vs.Roswell Santos White - CL IV East1
 841967  Fowler Park  03:00 PM  7 A13 vs A1UFA 04B Black - CL IV East 3 vs.Ambush SC B04 White - CL IV East3

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841955  Grimes Bridge  10:45 AM  1 A9 vs A13Roswell Santos White - CL IV East 1 vs.UFA 04B Black - CL IV East3
 841956  Grizzard Park - Rome  02:00 PM  1 A14 vs A8YMCA Arsenal Rome - BU13 - CL IV East 2 vs.Rapids FC Classic- BU13 - CL IV East1
 841954  Granite  03:30 PM  1 A12 vs A10Triumph 04 Boys Gold - CL IV East 3 vs.SSA Chelsea 04B Select Black 2 - CL IV East6
 841953  Webb Bridge Park  04:00 PM  1 A1 vs A11Ambush SC B04 White - CL IV East 0 vs.SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL IV East2

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841979  East Carrollton Park  02:30 PM  EC 3 A6 vs A9GS 04B Silver - CL IV East 3 vs.Roswell Santos White - CL IV East2
 841961  Fowler Park  03:00 PM  9 A13 vs A11UFA 04B Black - CL IV East 1 vs.SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL IV East4






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.