Fall 2016 Athena & Classic
Team Schedules - BU16 Classic III East
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall16athenaandclassic.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=23E21802-0B0B-437D-9B4C-31F386B862B6&tournamentguid=857574B9-E34E-4771-98F6-25CE62A1D108&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A7 : Chiefs Premier 01 - CL III E55525052555-044 21  10  5 0
 A8 : ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL III E25225505555-041 13  17  7 0
 A5 : GSA 01 White - CL III E25252555252-040 14  8  7 2
 A2 : Ga Revolution 01 - CL III E55500525505-037 13  20  4 0
 A11 : UFA Lawrenceville 01B Red - CL III E05052550555-037 8  13  5 0
 A9 : UFA 01B Gold - CL III E50255550050-032 3  15  8 0
 A3 : Augusta Arsenal 01 Gold - CL III E55200500505-027 6  13  5 0
 A6 : Piedmont Soccer Academy -U16 Boys - CL III E00025225050-021 -7  32  11 1
 A1 : DSC 01B Revolution White - CL III E05050000005-015 -12  24  3 0
 A12 : Concorde Fire North Black - CL III E50000002220-011 -12  28  7 0
 A10 : Oconee FC 01 Red - CL III E00500000200-07 -26  50  2 0
 A4 : Ambush SC B01 Red - CL III E00000500200-07 -21  46  5 1

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426062  Webb Bridge Park  09:45 AM  1 A4 vs A9Ambush SC B01 Red - CL III E 2 vs.UFA 01B Gold - CL III E8
 426064  Barrow County Leisure Services  11:00 AM  6 A6 vs A7Piedmont Soccer Academy -U16 Boys - CL III E 1 vs.Chiefs Premier 01 - CL III E6
 426065  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 A1 vs A12DSC 01B Revolution White - CL III E 0 vs.Concorde Fire North Black - CL III E2
 426063  GSA  01:00 PM  Spen A5 vs A8GSA 01 White - CL III E 2 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL III E2
 426060  RYSA  02:00 PM  Fam A2 vs A11Ga Revolution 01 - CL III E 4 vs.UFA Lawrenceville 01B Red - CL III E2
 426061  Augusta Soccer Park  02:00 PM  1 A3 vs A10Augusta Arsenal 01 Gold - CL III E 4 vs.Oconee FC 01 Red - CL III E1

Bracket - Sunday, September 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426090  Rabbit Hill Park  03:00 PM  2 A1 vs A6DSC 01B Revolution White - CL III E 4 vs.Piedmont Soccer Academy -U16 Boys - CL III E3
 426112  Oconee Veterans Park  05:00 PM  C A10 vs A11Oconee FC 01 Red - CL III E 1 vs.UFA Lawrenceville 01B Red - CL III E6

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426067  Rhodes Jordan Park  10:00 AM  3 A11 vs A3UFA Lawrenceville 01B Red - CL III E 0 vs.Augusta Arsenal 01 Gold - CL III E1
 426069  South Forsyth  11:00 AM  1 A9 vs A5UFA 01B Gold - CL III E 1 vs.GSA 01 White - CL III E3
 426066  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A1 vs A2DSC 01B Revolution White - CL III E 0 vs.Ga Revolution 01 - CL III E4
 426070  Holland Sports Complex  03:00 PM  4 A8 vs A6ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL III E 4 vs.Piedmont Soccer Academy -U16 Boys - CL III E3
 426071  Ocee Elementary  03:30 PM  1 A12 vs A7Concorde Fire North Black - CL III E 1 vs.Chiefs Premier 01 - CL III E3
 426068  Oconee Veterans Park  05:00 PM  D A10 vs A4Oconee FC 01 Red - CL III E 2 vs.Ambush SC B01 Red - CL III E0

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426116  Augusta Soccer Park  01:00 PM  6 A3 vs A8Augusta Arsenal 01 Gold - CL III E 1 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL III E1
 426117  Webb Bridge Park  07:30 PM  1 A4 vs A7Ambush SC B01 Red - CL III E 1 vs.Chiefs Premier 01 - CL III E4

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426073  Webb Bridge Park  10:00 AM  1 A4 vs A11Ambush SC B01 Red - CL III E 1 vs.UFA Lawrenceville 01B Red - CL III E2
 426118  GSA  10:45 AM  Schr A5 vs A6GSA 01 White - CL III E 1 vs.Piedmont Soccer Academy -U16 Boys - CL III E1
 426077  RYSA  11:00 AM  Fam A2 vs A12Ga Revolution 01 - CL III E 4 vs.Concorde Fire North Black - CL III E1
 426072  Augusta Soccer Park  12:00 PM  1 A3 vs A1Augusta Arsenal 01 Gold - CL III E 0 vs.DSC 01B Revolution White - CL III E1

Bracket - Sunday, September 25, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426076  Pleasantdale Park  10:00 AM  2 A7 vs A8Chiefs Premier 01 - CL III E 2 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL III E2
 426098  GSA  02:00 PM  Spen A5 vs A3GSA 01 White - CL III E 2 vs.Augusta Arsenal 01 Gold - CL III E0

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426083  Ocee Elementary  11:00 AM  1 A12 vs A8Concorde Fire North Black - CL III E 0 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL III E2
 426080  Rhodes Jordan Park  03:00 PM  3 A11 vs A5UFA Lawrenceville 01B Red - CL III E 0 vs.GSA 01 White - CL III E0
 426081  Oconee Veterans Park  05:00 PM  D A10 vs A6Oconee FC 01 Red - CL III E 1 vs.Piedmont Soccer Academy -U16 Boys - CL III E3

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426075  Barrow County Leisure Services  01:00 PM  6 A6 vs A9Piedmont Soccer Academy -U16 Boys - CL III E 1 vs.UFA 01B Gold - CL III E1
 426074  GSA  03:00 PM  Schr A5 vs A10GSA 01 White - CL III E 6 vs.Oconee FC 01 Red - CL III E0
 426103  RYSA  04:30 PM  Fre A2 vs A7Ga Revolution 01 - CL III E 0 vs.Chiefs Premier 01 - CL III E3

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426084  GSA  09:00 AM  Mill A5 vs A1GSA 01 White - CL III E 3 vs.DSC 01B Revolution White - CL III E1

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426093  Rhodes Jordan Park  09:00 AM  3 A11 vs A7UFA Lawrenceville 01B Red - CL III E 3 vs.Chiefs Premier 01 - CL III E2
 426091  RYSA  09:00 AM  Fam A2 vs A5Ga Revolution 01 - CL III E 1 vs.GSA 01 White - CL III E3
 426095  Ocee Elementary  09:30 AM  1 A12 vs A9Concorde Fire North Black - CL III E 2 vs.UFA 01B Gold - CL III E3
 426092  Augusta Soccer Park  04:00 PM  6 A3 vs A4Augusta Arsenal 01 Gold - CL III E 5 vs.Ambush SC B01 Red - CL III E0
 426094  Oconee Veterans Park  05:00 PM  C A10 vs A8Oconee FC 01 Red - CL III E 4 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL III E7

Bracket - Sunday, October 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426088  Holland Sports Complex  12:00 PM  3 A8 vs A9ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL III E 0 vs.UFA 01B Gold - CL III E1
 426079  RYSA  01:00 PM  Fam A2 vs A3Ga Revolution 01 - CL III E 4 vs.Augusta Arsenal 01 Gold - CL III E1
 426078  Rabbit Hill Park  05:00 PM  2 A1 vs A4DSC 01B Revolution White - CL III E 1 vs.Ambush SC B01 Red - CL III E2
 426119  Rhodes Jordan Park  05:00 PM  3 A11 vs A12UFA Lawrenceville 01B Red - CL III E 2 vs.Concorde Fire North Black - CL III E0

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426099  Holland Sports Complex  09:00 AM  4 A8 vs A11ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL III E 3 vs.UFA Lawrenceville 01B Red - CL III E1
 426100  South Forsyth  09:00 AM  3 A9 vs A10UFA 01B Gold - CL III E 2 vs.Oconee FC 01 Red - CL III E0
 426097  Barrow County Leisure Services  12:00 PM  6 A6 vs A2Piedmont Soccer Academy -U16 Boys - CL III E 2 vs.Ga Revolution 01 - CL III E2
 426096  Silverbacks Park  01:00 PM  Stad A7 vs A1Chiefs Premier 01 - CL III E 4 vs.DSC 01B Revolution White - CL III E0

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426122  Fowler Park  11:00 AM  9 A9 vs A3UFA 01B Gold - CL III E 1 vs.Augusta Arsenal 01 Gold - CL III E0
 426120  Rhodes Jordan Park  01:00 PM  3 A11 vs A1UFA Lawrenceville 01B Red - CL III E 2 vs.DSC 01B Revolution White - CL III E0
 426124  Silverbacks Park  03:00 PM  Ren A7 vs A5Chiefs Premier 01 - CL III E 1 vs.GSA 01 White - CL III E1
 426121  Oconee Veterans Park  03:30 PM  C A10 vs A2Oconee FC 01 Red - CL III E 4 vs.Ga Revolution 01 - CL III E6
 426125  Barrow County Leisure Services  04:30 PM  6 A6 vs A12Piedmont Soccer Academy -U16 Boys - CL III E 5 vs.Concorde Fire North Black - CL III E3
 426123  Holland Sports Complex  06:00 PM  3 A8 vs A4ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL III E 14 vs.Ambush SC B01 Red - CL III E1

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426104  Augusta Soccer Park  02:00 PM  1 A3 vs A6Augusta Arsenal 01 Gold - CL III E 4 vs.Piedmont Soccer Academy -U16 Boys - CL III E0
 426102  Rabbit Hill Park  03:00 PM  2 A1 vs A8DSC 01B Revolution White - CL III E 1 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL III E2
 426107  Ocee Elementary  03:20 PM  1 A12 vs A10Concorde Fire North Black - CL III E 3 vs.Oconee FC 01 Red - CL III E3
 426106  Rhodes Jordan Park  05:00 PM  3 A11 vs A9UFA Lawrenceville 01B Red - CL III E 1 vs.UFA 01B Gold - CL III E0
 426105  Webb Bridge Park  05:00 PM  2 A4 vs A5Ambush SC B01 Red - CL III E 0 vs.GSA 01 White - CL III E2

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426101  Webb Bridge Park  11:30 AM  1 A4 vs A12Ambush SC B01 Red - CL III E 2 vs.Concorde Fire North Black - CL III E2
 426115  RYSA  01:00 PM  Fam A2 vs A9Ga Revolution 01 - CL III E 5 vs.UFA 01B Gold - CL III E1

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426111  Barrow County Leisure Services  10:00 AM  6 A6 vs A4Piedmont Soccer Academy -U16 Boys - CL III E 4 vs.Ambush SC B01 Red - CL III E3
 426113  GSA  10:15 AM  Schr A5 vs A12GSA 01 White - CL III E 1 vs.Concorde Fire North Black - CL III E1
 426108  South Forsyth  01:00 PM  1 A9 vs A1UFA 01B Gold - CL III E 2 vs.DSC 01B Revolution White - CL III E0
 426110  Silverbacks Park  02:00 PM  Stad A7 vs A3Chiefs Premier 01 - CL III E 2 vs.Augusta Arsenal 01 Gold - CL III E1
 426109  Holland Sports Complex  03:00 PM  4 A8 vs A2ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL III E 2 vs.Ga Revolution 01 - CL III E1

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426085  Webb Bridge Park  01:45 PM  1 A4 vs A2Ambush SC B01 Red - CL III E 1 vs.Ga Revolution 01 - CL III E2
 426086  Barrow County Leisure Services  03:30 PM  6 A6 vs A11Piedmont Soccer Academy -U16 Boys - CL III E 1 vs.UFA Lawrenceville 01B Red - CL III E3
 426082  South Forsyth  05:00 PM  2 A9 vs A7UFA 01B Gold - CL III E 0 vs.Chiefs Premier 01 - CL III E1

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426087  Silverbacks Park  01:00 PM  Ren A7 vs A10Chiefs Premier 01 - CL III E 8 vs.Oconee FC 01 Red - CL III E0

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 426089  Augusta Soccer Park  03:00 PM  1 A3 vs A12Augusta Arsenal 01 Gold - CL III E 3 vs.Concorde Fire North Black - CL III E1
 426114  Rabbit Hill Park  05:00 PM  1 A1 vs A10DSC 01B Revolution White - CL III E 5 vs.Oconee FC 01 Red - CL III E0






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.