Fall 2016 Athena & Classic
Team Schedules - BU13 Classic III East
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall16athenaandclassic.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=2A93F5AF-8638-4130-B6C2-AB208C2C4F1D&tournamentguid=857574B9-E34E-4771-98F6-25CE62A1D108&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A4 : Chiefs Premier 04 - CL III East5555022555555-054 27  9  0 0
 A8 : Alianza Elite B12 - CL III East5052505555555-052 29  16  2 0
 A3 : Bryson Park - U13 Elite - CL III East5555555005505-050 25  18  4 1
 A2 : Atlanta Fire - U12B Elite - CL III East2525555550550-049 24  7  12 0
 A12 : UFA Norcross Eagles 04B Red - CL III East5052552550055-044 10  20  2 1
 A5 : Concorde Fire North Black - CL III East0505555255050-042 14  21  0 0
 A10 : SSA Chelsea 04B Select Blue 1 - CL III East2550552002005-031 6  19  6 1
 A11 : UFA 04B Gold - CL III East2505052055020-031 1  27  1 0
 A6 : DSC 04B Revolution White - CL III East2550000250050-024 -5  31  0 0
 A1 : Ambush SC B04 Red - CL III East0000050055252-024 -14  33  0 0
 A7 : Inter Atlanta FC 04B Blues Premier-CL III East2050002500250-021 -12  33  4 0
 A9 : Roswell Santos Red - CL III East0000500000002-07 -29  58  0 0
 A14 : UFA Lawrenceville 04B Red - CL III East0000050000000-05 -41  88  4 0
 A13 : MAYS Striker 04B Blue - CL III East0000000002020-04 -35  53  2 0

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 379753  Ocee Elementary  08:00 AM  1 A5 vs A12Concorde Fire North Black - CL III East 4 vs.UFA Norcross Eagles 04B Red - CL III East5
 379752  Pleasantdale Park  12:00 PM  2 A4 vs A13Chiefs Premier 04 - CL III East 2 vs.MAYS Striker 04B Blue - CL III East0
 379754  Rabbit Hill Park  01:00 PM  3 A6 vs A11DSC 04B Revolution White - CL III East 3 vs.UFA 04B Gold - CL III East3
 379756  West Gwinnett Park  01:00 PM  1 A8 vs A9Alianza Elite B12 - CL III East 8 vs.Roswell Santos Red - CL III East0
 379755  Arizona Avenue  04:30 PM  2 A7 vs A10Inter Atlanta FC 04B Blues Premier-CL III East 1 vs.SSA Chelsea 04B Select Blue 1 - CL III East1
 379751  Bryson Park  06:30 PM  2 A3 vs A14Bryson Park - U13 Elite - CL III East 8 vs.UFA Lawrenceville 04B Red - CL III East0

Bracket - Sunday, September 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 379778  Rabbit Hill Park  11:00 AM  3 A6 vs A1DSC 04B Revolution White - CL III East 4 vs.Ambush SC B04 Red - CL III East0
 379781  Grimes Bridge  01:00 PM  1 A9 vs A3Roswell Santos Red - CL III East 0 vs.Bryson Park - U13 Elite - CL III East5
 379780  West Gwinnett Park  04:45 PM  1 A8 vs A4Alianza Elite B12 - CL III East 2 vs.Chiefs Premier 04 - CL III East4
 379777  Fowler Park  05:00 PM  6 A11 vs A12UFA 04B Gold - CL III East 2 vs.UFA Norcross Eagles 04B Red - CL III East0

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 379757  Milton Center  01:15 PM  1 A1 vs A3Ambush SC B04 Red - CL III East 1 vs.Bryson Park - U13 Elite - CL III East4
 379761  Arizona Avenue  01:30 PM  2 A7 vs A12Inter Atlanta FC 04B Blues Premier-CL III East 2 vs.UFA Norcross Eagles 04B Red - CL III East3
 379762  West Gwinnett Park  02:00 PM  1 A8 vs A11Alianza Elite B12 - CL III East 5 vs.UFA 04B Gold - CL III East2
 379760  Rabbit Hill Park  03:00 PM  3 A6 vs A13DSC 04B Revolution White - CL III East 4 vs.MAYS Striker 04B Blue - CL III East2

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 379759  Ocee Elementary  12:00 PM  1 A5 vs A14Concorde Fire North Black - CL III East 14 vs.UFA Lawrenceville 04B Red - CL III East0
 379790  Pinckneyville Park - UFA Norcross  01:00 PM  5 A12 vs A2UFA Norcross Eagles 04B Red - CL III East 1 vs.Atlanta Fire - U12B Elite - CL III East1
 379763  Grimes Bridge  01:00 PM  1 A9 vs A10Roswell Santos Red - CL III East 2 vs.SSA Chelsea 04B Select Blue 1 - CL III East5

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 379769  Grimes Bridge  09:00 AM  1 A9 vs A12Roswell Santos Red - CL III East 0 vs.UFA Norcross Eagles 04B Red - CL III East7
 379764  Pleasantdale Park  09:30 AM  2 A4 vs A1Chiefs Premier 04 - CL III East 3 vs.Ambush SC B04 Red - CL III East0
 379767  Arizona Avenue  02:00 PM  2 A7 vs A14Inter Atlanta FC 04B Blues Premier-CL III East 8 vs.UFA Lawrenceville 04B Red - CL III East0
 379766  Rabbit Hill Park  03:00 PM  3 A6 vs A2DSC 04B Revolution White - CL III East 0 vs.Atlanta Fire - U12B Elite - CL III East4
 379765  Ocee Elementary  04:10 PM  1 A5 vs A3Concorde Fire North Black - CL III East 2 vs.Bryson Park - U13 Elite - CL III East6

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 379776  Mudcreek  12:00 PM  MC 4 A10 vs A13SSA Chelsea 04B Select Blue 1 - CL III East 6 vs.MAYS Striker 04B Blue - CL III East2
 379775  Waller Park Extension  12:30 PM  1 A9 vs A14Roswell Santos Red - CL III East 7 vs.UFA Lawrenceville 04B Red - CL III East2
 379772  Rabbit Hill Park  01:00 PM  3 A6 vs A4DSC 04B Revolution White - CL III East 0 vs.Chiefs Premier 04 - CL III East4
 379771  Milton Center  02:00 PM  1 A1 vs A5Ambush SC B04 Red - CL III East 1 vs.Concorde Fire North Black - CL III East3
 379774  West Gwinnett Park  02:30 PM  1 A8 vs A2Alianza Elite B12 - CL III East 1 vs.Atlanta Fire - U12B Elite - CL III East1
 379773  Arizona Avenue  07:45 PM  1 A7 vs A3Inter Atlanta FC 04B Blues Premier-CL III East 0 vs.Bryson Park - U13 Elite - CL III East4

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 379779  Arizona Avenue  10:00 AM  2 A7 vs A5Inter Atlanta FC 04B Blues Premier-CL III East 0 vs.Concorde Fire North Black - CL III East6
 379750  Scott Hudgens Park  02:30 PM  2 A2 vs A1Atlanta Fire - U12B Elite - CL III East 5 vs.Ambush SC B04 Red - CL III East0

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 379783  Fowler Park  09:00 AM  6 A11 vs A14UFA 04B Gold - CL III East 7 vs.UFA Lawrenceville 04B Red - CL III East0
 379782  Mudcreek  02:45 PM  MC 2 A10 vs A2SSA Chelsea 04B Select Blue 1 - CL III East 1 vs.Atlanta Fire - U12B Elite - CL III East2

Bracket - Sunday, October 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 379838  Scott Hudgens Park  02:30 PM  1 A2 vs A9Atlanta Fire - U12B Elite - CL III East 10 vs.Roswell Santos Red - CL III East0

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 379786  West Gwinnett Park  10:30 AM  1 A8 vs A6Alianza Elite B12 - CL III East 4 vs.DSC 04B Revolution White - CL III East2
 379785  Milton Center  01:00 PM  1 A1 vs A7Ambush SC B04 Red - CL III East 1 vs.Inter Atlanta FC 04B Blues Premier-CL III East0
 379789  Fowler Park  03:00 PM  7 A11 vs A3UFA 04B Gold - CL III East 2 vs.Bryson Park - U13 Elite - CL III East7
 379791  Tramore - CASL  03:00 PM  11 A13 vs A14MAYS Striker 04B Blue - CL III East 1 vs.UFA Lawrenceville 04B Red - CL III East4
 379788  Marathon Park  03:30 PM  1 A10 vs A4SSA Chelsea 04B Select Blue 1 - CL III East 2 vs.Chiefs Premier 04 - CL III East1
 379787  Grimes Bridge  04:00 PM  1 A9 vs A5Roswell Santos Red - CL III East 0 vs.Concorde Fire North Black - CL III East9

Bracket - Sunday, October 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 379836  Rhodes Jordan Park  09:00 AM  3 A14 vs A10UFA Lawrenceville 04B Red - CL III East 0 vs.SSA Chelsea 04B Select Blue 1 - CL III East4
 379832  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  5 A12 vs A1UFA Norcross Eagles 04B Red - CL III East 4 vs.Ambush SC B04 Red - CL III East1
 379834  Tramore - CASL  03:00 PM  10 A13 vs A11MAYS Striker 04B Blue - CL III East 2 vs.UFA 04B Gold - CL III East7
 379844  Ocee Elementary  03:00 PM  1 A5 vs A6Concorde Fire North Black - CL III East 4 vs.DSC 04B Revolution White - CL III East3
 379842  Pleasantdale Park  04:00 PM  2 A4 vs A7Chiefs Premier 04 - CL III East 2 vs.Inter Atlanta FC 04B Blues Premier-CL III East2
 379840  Bryson Park  04:30 PM  2 A3 vs A8Bryson Park - U13 Elite - CL III East 4 vs.Alianza Elite B12 - CL III East2

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 379796  Pinckneyville Park - UFA Norcross  08:30 AM  5 A12 vs A4UFA Norcross Eagles 04B Red - CL III East 1 vs.Chiefs Premier 04 - CL III East1
 379793  Grimes Bridge  09:00 AM  2 A9 vs A7Roswell Santos Red - CL III East 0 vs.Inter Atlanta FC 04B Blues Premier-CL III East1
 379794  Marathon Park  10:45 AM  1 A10 vs A6SSA Chelsea 04B Select Blue 1 - CL III East 0 vs.DSC 04B Revolution White - CL III East0
 379792  West Gwinnett Park  12:30 PM  1 A8 vs A1Alianza Elite B12 - CL III East 4 vs.Ambush SC B04 Red - CL III East0
 379798  Rhodes Jordan Park  01:00 PM  3 A14 vs A2UFA Lawrenceville 04B Red - CL III East 0 vs.Atlanta Fire - U12B Elite - CL III East8
 379795  Fowler Park  05:00 PM  7 A11 vs A5UFA 04B Gold - CL III East 0 vs.Concorde Fire North Black - CL III East0

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 379872  Arizona Avenue  09:00 AM  1 A7 vs A8Inter Atlanta FC 04B Blues Premier-CL III East 0 vs.Alianza Elite B12 - CL III East6
 379862  Scott Hudgens Park  01:00 PM  1 A2 vs A13Atlanta Fire - U12B Elite - CL III East 3 vs.MAYS Striker 04B Blue - CL III East0
 379866  Pleasantdale Park  02:00 PM  2 A4 vs A11Chiefs Premier 04 - CL III East 3 vs.UFA 04B Gold - CL III East0
 379860  Rhodes Jordan Park  03:00 PM  3 A14 vs A1UFA Lawrenceville 04B Red - CL III East 2 vs.Ambush SC B04 Red - CL III East8
 379864  Bryson Park  03:00 PM  2 A3 vs A12Bryson Park - U13 Elite - CL III East 1 vs.UFA Norcross Eagles 04B Red - CL III East3
 379870  Rabbit Hill Park  03:00 PM  3 A6 vs A9DSC 04B Revolution White - CL III East 3 vs.Roswell Santos Red - CL III East0
 379868  Ocee Elementary  04:45 PM  1 A5 vs A10Concorde Fire North Black - CL III East 2 vs.SSA Chelsea 04B Select Blue 1 - CL III East1

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 379799  Webb Bridge Park  08:00 AM  1 A1 vs A9Ambush SC B04 Red - CL III East 2 vs.Roswell Santos Red - CL III East1
 379800  Marathon Park  09:00 AM  1 A10 vs A8SSA Chelsea 04B Select Blue 1 - CL III East 1 vs.Alianza Elite B12 - CL III East4
 379804  Rhodes Jordan Park  09:00 AM  3 A14 vs A4UFA Lawrenceville 04B Red - CL III East 1 vs.Chiefs Premier 04 - CL III East6
 379801  Fowler Park  11:00 AM  6 A11 vs A7UFA 04B Gold - CL III East 4 vs.Inter Atlanta FC 04B Blues Premier-CL III East2
 379805  Scott Hudgens Park  01:30 PM  1 A2 vs A3Atlanta Fire - U12B Elite - CL III East 3 vs.Bryson Park - U13 Elite - CL III East0
 379802  Pinckneyville Park - UFA Norcross  02:30 PM  5 A12 vs A6UFA Norcross Eagles 04B Red - CL III East 4 vs.DSC 04B Revolution White - CL III East2
 379803  Tramore - CASL  05:00 PM  2 A13 vs A5MAYS Striker 04B Blue - CL III East 0 vs.Concorde Fire North Black - CL III East5

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 379768  West Gwinnett Park  01:15 PM  1 A8 vs A13Alianza Elite B12 - CL III East 7 vs.MAYS Striker 04B Blue - CL III East2
 379830  Pleasantdale Park  02:30 PM  2 A4 vs A5Chiefs Premier 04 - CL III East 3 vs.Concorde Fire North Black - CL III East1
 379828  Bryson Park  05:30 PM  2 A3 vs A6Bryson Park - U13 Elite - CL III East 5 vs.DSC 04B Revolution White - CL III East0

Bracket - Friday, November 04, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 379797  Tramore - CASL  08:00 PM  2 A13 vs A3MAYS Striker 04B Blue - CL III East 0 vs.Bryson Park - U13 Elite - CL III East4

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 379811  Tramore - CASL  09:00 AM  2 A13 vs A7MAYS Striker 04B Blue - CL III East 4 vs.Inter Atlanta FC 04B Blues Premier-CL III East4
 379815  Scott Hudgens Park  09:00 AM  6 A2 vs A5Atlanta Fire - U12B Elite - CL III East 1 vs.Concorde Fire North Black - CL III East3
 379816  Bryson Park  09:00 AM  2 A3 vs A4Bryson Park - U13 Elite - CL III East 0 vs.Chiefs Premier 04 - CL III East4
 379809  Summerour Middle School  11:00 AM  1 A12 vs A8UFA Norcross Eagles 04B Red - CL III East 0 vs.Alianza Elite B12 - CL III East4
 379813  Rhodes Jordan Park  01:00 PM  3 A14 vs A6UFA Lawrenceville 04B Red - CL III East 0 vs.DSC 04B Revolution White - CL III East5
 379806  Mudcreek  05:00 PM  MC 4 A10 vs A1SSA Chelsea 04B Select Blue 1 - CL III East 1 vs.Ambush SC B04 Red - CL III East1
 379807  South Forsyth  07:00 PM  2 A11 vs A9UFA 04B Gold - CL III East 2 vs.Roswell Santos Red - CL III East0

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 379848  Rhodes Jordan Park  09:00 AM  3 A14 vs A12UFA Lawrenceville 04B Red - CL III East 0 vs.UFA Norcross Eagles 04B Red - CL III East0
 379856  Ocee Elementary  09:20 AM  1 A5 vs A8Concorde Fire North Black - CL III East 0 vs.Alianza Elite B12 - CL III East1
 379858  Rabbit Hill Park  11:00 AM  3 A6 vs A7DSC 04B Revolution White - CL III East 0 vs.Inter Atlanta FC 04B Blues Premier-CL III East1
 379846  Webb Bridge Park  12:00 PM  1 A1 vs A13Ambush SC B04 Red - CL III East 3 vs.MAYS Striker 04B Blue - CL III East0
 379850  Scott Hudgens Park  01:00 PM  2 A2 vs A11Atlanta Fire - U12B Elite - CL III East 2 vs.UFA 04B Gold - CL III East0
 379852  Bryson Park  03:00 PM  2 A3 vs A10Bryson Park - U13 Elite - CL III East 2 vs.SSA Chelsea 04B Select Blue 1 - CL III East1
 379854  Silverbacks Park  05:00 PM  Ren A4 vs A9Chiefs Premier 04 - CL III East 3 vs.Roswell Santos Red - CL III East0

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 379820  Pinckneyville Park - UFA Norcross  10:30 AM  5 A12 vs A10UFA Norcross Eagles 04B Red - CL III East 2 vs.SSA Chelsea 04B Select Blue 1 - CL III East1
 379824  Rhodes Jordan Park  11:00 AM  3 A14 vs A8UFA Lawrenceville 04B Red - CL III East 0 vs.Alianza Elite B12 - CL III East12
 379822  Tramore - CASL  03:00 PM  2 A13 vs A9MAYS Striker 04B Blue - CL III East 1 vs.Roswell Santos Red - CL III East1
 379825  Scott Hudgens Park  03:00 PM  4 A2 vs A7Atlanta Fire - U12B Elite - CL III East 2 vs.Inter Atlanta FC 04B Blues Premier-CL III East0
 379818  Webb Bridge Park  05:45 PM  1 A1 vs A11Ambush SC B04 Red - CL III East 2 vs.UFA 04B Gold - CL III East2

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 379758  Pleasantdale Park  08:00 AM  2 A4 vs A2Chiefs Premier 04 - CL III East 1 vs.Atlanta Fire - U12B Elite - CL III East0
 379770  Fair Oaks Park  04:30 PM  2 A10 vs A11SSA Chelsea 04B Select Blue 1 - CL III East 1 vs.UFA 04B Gold - CL III East0
 379784  Pinckneyville Park - UFA Norcross  05:00 PM  4 A12 vs A13UFA Norcross Eagles 04B Red - CL III East 3 vs.MAYS Striker 04B Blue - CL III East1






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.