Fall 2016 Athena & Classic
Team Schedules - BU18 Classic III
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall16athenaandclassic.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=3C324DC8-2573-4674-A6F7-EBC43F565732&tournamentguid=857574B9-E34E-4771-98F6-25CE62A1D108&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL 1      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- 1 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 15 : Tiger SC U18 - CL III5555555552-047 33  3  2 0
 111 : Sacred Heart FC Robins 99/00 - CL III5555550552-042 17  5  3 0
 17 : UFA 99B Gold - CL III0505550555-035 2  20  2 0
 18 : Augusta Arsenal 00 Gold - CL III5025555005-032 9  14  3 0
 13 : Oconee FC 99 White - CL III5550055220-029 -1  14  1 0
 14 : Roswell Santos Blue 99 - CL III0225525000-021 -2  19  12 0
 19 : Georgia Express FC 99-B18 - CL III0050002205-014 -15  33  2 1
 11 : Concorde Fire West Black - CL III00220052-45-012 -6  27  7 1
 110 : SSA Chelsea 99B Select Black - CL III5000055000-510 -9  29  11 3
 12 : DDYSC 99 Wolves Premier - CL III2200200000-06 -11  16  3 0
 16 : Triumph 99 Boys Gold - CL III02000002-40-00 -17  23  1 0

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 370554  Grimes Bridge  10:45 AM  2 14 vs 111Roswell Santos Blue 99 - CL III 0 vs.Sacred Heart FC Robins 99/00 - CL III2

Bracket - Sunday, September 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 370561  Wade Walker Park  02:30 PM  10 12 vs 14DDYSC 99 Wolves Premier - CL III 1 vs.Roswell Santos Blue 99 - CL III1
 370571  South Forsyth  03:00 PM  2 17 vs 13UFA 99B Gold - CL III 0 vs.Oconee FC 99 White - CL III1
 370566  Shakerag Elementary  04:00 PM  1 19 vs 110Georgia Express FC 99-B18 - CL III 3 vs.SSA Chelsea 99B Select Black - CL III4

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 370559  Augusta Soccer Park  12:00 PM  7 18 vs 19Augusta Arsenal 00 Gold - CL III 3 vs.Georgia Express FC 99-B18 - CL III0
 370562  Unity Baptist Church  01:00 PM  1 111 vs 16Sacred Heart FC Robins 99/00 - CL III 6 vs.Triumph 99 Boys Gold - CL III1
 370560  Mudcreek  02:00 PM  MC 4 110 vs 17SSA Chelsea 99B Select Black - CL III 1 vs.UFA 99B Gold - CL III2
 370563  Oconee Veterans Park  03:00 PM  C 13 vs 11Oconee FC 99 White - CL III 2 vs.Concorde Fire West Black - CL III0

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 370567  Augusta Soccer Park  02:00 PM  1 18 vs 111Augusta Arsenal 00 Gold - CL III 1 vs.Sacred Heart FC Robins 99/00 - CL III2
 370565  Granite  03:00 PM  1 16 vs 12Triumph 99 Boys Gold - CL III 0 vs.DDYSC 99 Wolves Premier - CL III0

Bracket - Sunday, September 25, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 370558  Henderson Park / Livsey Field  01:30 PM  6 16 vs 19Triumph 99 Boys Gold - CL III 1 vs.Georgia Express FC 99-B18 - CL III3
 370607  Wade Walker Park  02:00 PM  10 12 vs 111DDYSC 99 Wolves Premier - CL III 1 vs.Sacred Heart FC Robins 99/00 - CL III2
 370574  Augusta Soccer Park  03:00 PM  1 18 vs 14Augusta Arsenal 00 Gold - CL III 2 vs.Roswell Santos Blue 99 - CL III2

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 370569  Mudcreek  02:00 PM  MC 4 110 vs 111SSA Chelsea 99B Select Black - CL III 0 vs.Sacred Heart FC Robins 99/00 - CL III2
 370570  Grimes Bridge  02:15 PM  2 14 vs 16Roswell Santos Blue 99 - CL III 2 vs.Triumph 99 Boys Gold - CL III0
 370573  Wade Walker Park  03:30 PM  2 12 vs 18DDYSC 99 Wolves Premier - CL III 1 vs.Augusta Arsenal 00 Gold - CL III3

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 370604  Grimes Bridge  02:15 PM  1 14 vs 19Roswell Santos Blue 99 - CL III 5 vs.Georgia Express FC 99-B18 - CL III1
 370572  Georgia Soccer Park  05:00 PM  4 11 vs 15Concorde Fire West Black - CL III 0 vs.Tiger SC U18 - CL III13
 370606  Oconee Veterans Park  05:30 PM  C 13 vs 110Oconee FC 99 White - CL III 1 vs.SSA Chelsea 99B Select Black - CL III0

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 370568  Ocee Elementary  11:15 AM  1 11 vs 14Concorde Fire West Black - CL III 2 vs.Roswell Santos Blue 99 - CL III2
 370577  South Forsyth  01:00 PM  3 17 vs 15UFA 99B Gold - CL III 1 vs.Tiger SC U18 - CL III7

Bracket - Sunday, October 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 370555  Georgia Soccer Park  11:00 AM  4 11 vs 12Concorde Fire West Black - CL III 0 vs.DDYSC 99 Wolves Premier - CL III0

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 370581  South Forsyth  09:00 AM  2 17 vs 11UFA 99B Gold - CL III 4 vs.Concorde Fire West Black - CL III3
 370582  Peachtree Ridge Park  11:15 AM  7 19 vs 15Georgia Express FC 99-B18 - CL III 1 vs.Tiger SC U18 - CL III4
 370579  Grimes Bridge  12:30 PM  2 14 vs 110Roswell Santos Blue 99 - CL III 3 vs.SSA Chelsea 99B Select Black - CL III2
 370583  Oconee Veterans Park  05:00 PM  D 13 vs 111Oconee FC 99 White - CL III 0 vs.Sacred Heart FC Robins 99/00 - CL III1

Bracket - Sunday, October 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 370575  Marathon Park  02:15 PM  1 110 vs 12SSA Chelsea 99B Select Black - CL III 1 vs.DDYSC 99 Wolves Premier - CL III0
 370580  Augusta Soccer Park  03:00 PM  7 18 vs 16Augusta Arsenal 00 Gold - CL III 3 vs.Triumph 99 Boys Gold - CL III0
 370564  Oconee Veterans Park  03:30 PM  D 13 vs 15Oconee FC 99 White - CL III 0 vs.Tiger SC U18 - CL III5

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 370585  Georgia Soccer Park  01:00 PM  4 11 vs 18Concorde Fire West Black - CL III 0 vs.Augusta Arsenal 00 Gold - CL III2
 370586  Mudcreek  01:45 PM  MC 4 110 vs 16SSA Chelsea 99B Select Black - CL III 4 vs.Triumph 99 Boys Gold - CL III1
 370587  Pearl  03:00 PM  2 111 vs 15Sacred Heart FC Robins 99/00 - CL III 0 vs.Tiger SC U18 - CL III2
 370588  Peachtree Ridge Park  03:00 PM  7 19 vs 17Georgia Express FC 99-B18 - CL III 1 vs.UFA 99B Gold - CL III4

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 370595  Ocee Elementary  09:15 AM  1 11 vs 110Concorde Fire West Black - CL III 4 vs.SSA Chelsea 99B Select Black - CL III2
 370605  Granite  01:30 PM  1 16 vs 17Triumph 99 Boys Gold - CL III 1 vs.UFA 99B Gold - CL III3
 370584  Oconee Veterans Park  05:30 PM  C 13 vs 12Oconee FC 99 White - CL III 1 vs.DDYSC 99 Wolves Premier - CL III0

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 370591  Shakerag Elementary  11:00 AM  1 19 vs 11Georgia Express FC 99-B18 - CL III 2 vs.Concorde Fire West Black - CL III2
 370589  Unity Baptist Church  01:00 PM  1 111 vs 17Sacred Heart FC Robins 99/00 - CL III 4 vs.UFA 99B Gold - CL III0
 370590  Marathon Park  03:00 PM  1 110 vs 18SSA Chelsea 99B Select Black - CL III 1 vs.Augusta Arsenal 00 Gold - CL III4
 370593  Wade Walker Park  04:30 PM  2 12 vs 15DDYSC 99 Wolves Premier - CL III 0 vs.Tiger SC U18 - CL III5
 370592  Oconee Veterans Park  05:00 PM  C 13 vs 14Oconee FC 99 White - CL III 2 vs.Roswell Santos Blue 99 - CL III0

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 370578  Shakerag Elementary  08:45 AM  1 19 vs 13Georgia Express FC 99-B18 - CL III 4 vs.Oconee FC 99 White - CL III4
 370557  Georgia Soccer Park  02:30 PM  4 15 vs 110Tiger SC U18 - CL III 9 vs.SSA Chelsea 99B Select Black - CL III0
 370556  Fowler Park  03:00 PM  9 17 vs 18UFA 99B Gold - CL III 2 vs.Augusta Arsenal 00 Gold - CL III0

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 370594  Unity Baptist Church  01:00 PM  1 111 vs 19Sacred Heart FC Robins 99/00 - CL III 5 vs.Georgia Express FC 99-B18 - CL III0
 370597  Georgia Soccer Park  02:30 PM  5 15 vs 14Tiger SC U18 - CL III 4 vs.Roswell Santos Blue 99 - CL III0
 370596  Granite  04:00 PM  1 16 vs 13Triumph 99 Boys Gold - CL III 1 vs.Oconee FC 99 White - CL III1
 370598  South Forsyth  05:00 PM  3 17 vs 12UFA 99B Gold - CL III 1 vs.DDYSC 99 Wolves Premier - CL III0

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 370608  Georgia Soccer Park  02:30 PM  3 15 vs 18Tiger SC U18 - CL III 6 vs.Augusta Arsenal 00 Gold - CL III1

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 370603  Wade Walker Park  09:30 AM  2 12 vs 19DDYSC 99 Wolves Premier - CL III 1 vs.Georgia Express FC 99-B18 - CL III2
 370599  Grimes Bridge  12:30 PM  2 14 vs 17Roswell Santos Blue 99 - CL III 2 vs.UFA 99B Gold - CL III3
 370602  Unity Baptist Church  01:00 PM  1 111 vs 11Sacred Heart FC Robins 99/00 - CL III 0F vs.Concorde Fire West Black - CL III
Forfeited Game
0
 370601  Georgia Soccer Park  02:00 PM  4 15 vs 16Tiger SC U18 - CL III 0F vs.Triumph 99 Boys Gold - CL III
Forfeited Game
0
 370600  Augusta Soccer Park  02:00 PM  1 18 vs 13Augusta Arsenal 00 Gold - CL III 3 vs.Oconee FC 99 White - CL III0

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 370576  Granite  01:00 PM  1 16 vs 11Triumph 99 Boys Gold - CL III 0 vs.Concorde Fire West Black - CL III1






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.