Fall 2016 Athena & Classic
Team Schedules - BU15 Classic III East
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall16athenaandclassic.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=47F45E06-9353-4721-9251-7156ED1FCE75&tournamentguid=857574B9-E34E-4771-98F6-25CE62A1D108&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A11 : UFA Norcross 02B Premier - CL III E555555555552-057 28  13  5 2
 A2 : Chiefs Premier 02 - CL III E555550555552-052 28  18  5 0
 A12 : Lanier Sharks 02 Navy - CL III E555555555005-050 29  10  5 0
 A5 : DSC 02B Revolution White - CL III E000505555555-634 19  17  9 3
 A10 : Ga Revolution 02 - CL III E550052052502-031 -2  20  2 0
 A7 : KSA 02 Elite - BU15 - CL III E005050555050-030 -4  29  4 0
 A1 : Atlanta Fire - 2002 Silver - CL III E505000525502-029 -1  21  2 0
 A9 : Rush Azul 2002 - CL III E500050250005-022 -10  26  2 0
 A13 : Effingham United 02B - BU15 - CL III E000000502555-022 -1  23  1 1
 A6 : Georgia Express FC 02-B15 - CL III E000005550050-020 -14  34  1 0
 A4 : Concorde Fire Central White - CL III E000505000500-015 -18  38  0 0
 A8 : Nexus FC 02 Elite - CL III E500050000000-010 -27  53  0 0
 A3 : Concorde Fire Central Red - CL III E000000005020-07 -27  46  3 0

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415274  Peachtree Ridge Park  09:00 AM  7 A6 vs A9Georgia Express FC 02-B15 - CL III E 1 vs.Rush Azul 2002 - CL III E3
 415271  Georgia Soccer Park  01:00 PM  2 A3 vs A12Concorde Fire Central Red - CL III E 0 vs.Lanier Sharks 02 Navy - CL III E9
 415275  Harmony Grove  03:00 PM  1 A7 vs A8KSA 02 Elite - BU15 - CL III E 2 vs.Nexus FC 02 Elite - CL III E3
 415272  Georgia Soccer Park  04:30 PM  2 A4 vs A11Concorde Fire Central White - CL III E 0 vs.UFA Norcross 02B Premier - CL III E3
 415273  Rabbit Hill Park  07:30 PM  9 A5 vs A10DSC 02B Revolution White - CL III E 0 vs.Ga Revolution 02 - CL III E1

Bracket - Sunday, September 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415278  Allen Creek  01:00 PM  4 A12 vs A4Lanier Sharks 02 Navy - CL III E 3 vs.Concorde Fire Central White - CL III E0
 415280  RYSA  05:00 PM  Fri A10 vs A6Ga Revolution 02 - CL III E 2 vs.Georgia Express FC 02-B15 - CL III E0
 415279  Summerour Middle School  05:00 PM  1 A11 vs A5UFA Norcross 02B Premier - CL III E 3 vs.DSC 02B Revolution White - CL III E1

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415285  Shakerag Elementary  08:30 AM  1 A6 vs A11Georgia Express FC 02-B15 - CL III E 0 vs.UFA Norcross 02B Premier - CL III E5
 415325  Pleasantdale Park  09:00 AM  2 A2 vs A9Chiefs Premier 02 - CL III E 3 vs.Rush Azul 2002 - CL III E1
 415284  Rabbit Hill Park  11:00 AM  2 A5 vs A12DSC 02B Revolution White - CL III E 1 vs.Lanier Sharks 02 Navy - CL III E4
 415282  Georgia Soccer Park  11:30 AM  3 A3 vs A1Concorde Fire Central Red - CL III E 1 vs.Atlanta Fire - 2002 Silver - CL III E3

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415289  Silverbacks Park  01:00 PM  Ren A2 vs A3Chiefs Premier 02 - CL III E 6 vs.Concorde Fire Central Red - CL III E2
 415291  Allen Creek  02:45 PM  2 A12 vs A6Lanier Sharks 02 Navy - CL III E 6 vs.Georgia Express FC 02-B15 - CL III E0
 415292  Summerour Middle School  03:00 PM  1 A11 vs A7UFA Norcross 02B Premier - CL III E 3 vs.KSA 02 Elite - BU15 - CL III E1

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415295  Georgia Soccer Park  02:00 PM  3 A4 vs A2Concorde Fire Central White - CL III E 2 vs.Chiefs Premier 02 - CL III E6
 415329  Sand Hill Park  03:00 PM  1 A13 vs A11Effingham United 02B - BU15 - CL III E 1 vs.UFA Norcross 02B Premier - CL III E3
 415294  Rabbit Hill Park  07:00 PM  2 A5 vs A1DSC 02B Revolution White - CL III E 5 vs.Atlanta Fire - 2002 Silver - CL III E0

Bracket - Sunday, September 25, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415302  Georgia Soccer Park  01:00 PM  2 A3 vs A4Concorde Fire Central Red - CL III E 1 vs.Concorde Fire Central White - CL III E2
 415303  Sand Hill Park  02:00 PM  2 A13 vs A7Effingham United 02B - BU15 - CL III E 2 vs.KSA 02 Elite - BU15 - CL III E3
 415304  Allen Creek  02:45 PM  2 A12 vs A8Lanier Sharks 02 Navy - CL III E 6 vs.Nexus FC 02 Elite - CL III E1
 415300  Scott Hudgens Park  03:00 PM  6 A1 vs A6Atlanta Fire - 2002 Silver - CL III E 2 vs.Georgia Express FC 02-B15 - CL III E1
 415305  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  4 A11 vs A9UFA Norcross 02B Premier - CL III E 3 vs.Rush Azul 2002 - CL III E1
 415301  Silverbacks Park  03:00 PM  Ren A2 vs A5Chiefs Premier 02 - CL III E 4 vs.DSC 02B Revolution White - CL III E2

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415310  Stars Athletic Club  04:00 PM  5 A9 vs A12Rush Azul 2002 - CL III E 1 vs.Lanier Sharks 02 Navy - CL III E3
 415308  Rabbit Hill Park  07:00 PM  1 A5 vs A3DSC 02B Revolution White - CL III E 4 vs.Concorde Fire Central Red - CL III E1

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415298  Old Patrick Henry HS Fields  10:30 AM  1 A8 vs A11Nexus FC 02 Elite - CL III E 1 vs.UFA Norcross 02B Premier - CL III E7
 415313  Pleasantdale Park  01:00 PM  2 A2 vs A7Chiefs Premier 02 - CL III E 7 vs.KSA 02 Elite - BU15 - CL III E3
 415315  Georgia Soccer Park  01:00 PM  4 A4 vs A5Concorde Fire Central White - CL III E 1 vs.DSC 02B Revolution White - CL III E8
 415317  Allen Creek  02:45 PM  1 A12 vs A10Lanier Sharks 02 Navy - CL III E 2 vs.Ga Revolution 02 - CL III E0
 415314  Georgia Soccer Park  03:00 PM  4 A3 vs A6Concorde Fire Central Red - CL III E 1 vs.Georgia Express FC 02-B15 - CL III E3

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415320  Harmony Grove  03:00 PM  1 A7 vs A3KSA 02 Elite - BU15 - CL III E 5 vs.Concorde Fire Central Red - CL III E1
 415347  Old Patrick Henry HS Fields  05:00 PM  1 A8 vs A6Nexus FC 02 Elite - CL III E 3 vs.Georgia Express FC 02-B15 - CL III E4
 415335  Allen Creek  05:45 PM  1 A12 vs A13Lanier Sharks 02 Navy - CL III E 3 vs.Effingham United 02B - BU15 - CL III E1

Bracket - Sunday, October 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415296  Shakerag Elementary  10:30 AM  1 A6 vs A13Georgia Express FC 02-B15 - CL III E 2 vs.Effingham United 02B - BU15 - CL III E1
 415330  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  5 A11 vs A1UFA Norcross 02B Premier - CL III E 2 vs.Atlanta Fire - 2002 Silver - CL III E0
 415326  Georgia Soccer Park  03:00 PM  4 A3 vs A8Concorde Fire Central Red - CL III E 2 vs.Nexus FC 02 Elite - CL III E3

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415316  Sand Hill Park  01:00 PM  1 A13 vs A9Effingham United 02B - BU15 - CL III E 1 vs.Rush Azul 2002 - CL III E2
 415334  Harmony Grove  03:00 PM  1 A7 vs A5KSA 02 Elite - BU15 - CL III E 1 vs.DSC 02B Revolution White - CL III E4
 415333  Old Patrick Henry HS Fields  03:00 PM  1 A8 vs A4Nexus FC 02 Elite - CL III E 0 vs.Concorde Fire Central White - CL III E3

Bracket - Sunday, October 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415341  Bryson Park  10:45 AM  2 A6 vs A7Georgia Express FC 02-B15 - CL III E 1 vs.KSA 02 Elite - BU15 - CL III E2
 415338  Georgia Soccer Park  01:00 PM  4 A3 vs A10Concorde Fire Central Red - CL III E 4 vs.Ga Revolution 02 - CL III E2
 415336  Scott Hudgens Park  03:00 PM  6 A1 vs A12Atlanta Fire - 2002 Silver - CL III E 1 vs.Lanier Sharks 02 Navy - CL III E4
 415340  Rabbit Hill Park  05:00 PM  1 A5 vs A8DSC 02B Revolution White - CL III E 6 vs.Nexus FC 02 Elite - CL III E1
 415337  Pleasantdale Park  05:30 PM  2 A2 vs A11Chiefs Premier 02 - CL III E 3 vs.UFA Norcross 02B Premier - CL III E5

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415346  Stars Athletic Club  09:00 AM  2 A9 vs A5Rush Azul 2002 - CL III E 0 vs.DSC 02B Revolution White - CL III E6
 415345  RYSA  01:00 PM  Fam A10 vs A4Ga Revolution 02 - CL III E 3 vs.Concorde Fire Central White - CL III E1
 415270  Pleasantdale Park  01:00 PM  2 A2 vs A13Chiefs Premier 02 - CL III E 3 vs.Effingham United 02B - BU15 - CL III E0
 415344  Summerour Middle School  03:00 PM  1 A11 vs A3UFA Norcross 02B Premier - CL III E 4 vs.Concorde Fire Central Red - CL III E0
 415306  Harmony Grove  03:00 PM  1 A7 vs A1KSA 02 Elite - BU15 - CL III E 2 vs.Atlanta Fire - 2002 Silver - CL III E1

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415312  Scott Hudgens Park  09:00 AM  1 A1 vs A8Atlanta Fire - 2002 Silver - CL III E 7 vs.Nexus FC 02 Elite - CL III E3
 415332  Stars Athletic Club  09:00 AM  1 A9 vs A3Rush Azul 2002 - CL III E 1 vs.Concorde Fire Central Red - CL III E1
 415283  Georgia Soccer Park  10:00 AM  3 A4 vs A13Concorde Fire Central White - CL III E 1 vs.Effingham United 02B - BU15 - CL III E6
 415319  Old Patrick Henry HS Fields  03:00 PM  1 A8 vs A2Nexus FC 02 Elite - CL III E 0 vs.Chiefs Premier 02 - CL III E9
 415324  Scott Hudgens Park  04:00 PM  2 A1 vs A10Atlanta Fire - 2002 Silver - CL III E 1 vs.Ga Revolution 02 - CL III E1
 415328  Rabbit Hill Park  05:00 PM  2 A5 vs A6DSC 02B Revolution White - CL III E 3 vs.Georgia Express FC 02-B15 - CL III E0

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415290  Sand Hill Park  01:00 PM  1 A13 vs A5Effingham United 02B - BU15 - CL III E 1 vs.DSC 02B Revolution White - CL III E3
 415288  Scott Hudgens Park  01:30 PM  5 A1 vs A4Atlanta Fire - 2002 Silver - CL III E 1 vs.Concorde Fire Central White - CL III E0
 415286  Harmony Grove  03:00 PM  1 A7 vs A10KSA 02 Elite - BU15 - CL III E 3 vs.Ga Revolution 02 - CL III E1
 415287  Old Patrick Henry HS Fields  03:00 PM  1 A8 vs A9Nexus FC 02 Elite - CL III E 0 vs.Rush Azul 2002 - CL III E2
 415323  Summerour Middle School  05:00 PM  1 A11 vs A12UFA Norcross 02B Premier - CL III E 4 vs.Lanier Sharks 02 Navy - CL III E3

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415339  Georgia Soccer Park  03:00 PM  3 A4 vs A9Concorde Fire Central White - CL III E 4 vs.Rush Azul 2002 - CL III E1
 415293  RYSA  04:30 PM  Fou A10 vs A8Ga Revolution 02 - CL III E 2 vs.Nexus FC 02 Elite - CL III E1

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415343  Allen Creek  09:00 AM  1 A12 vs A2Lanier Sharks 02 Navy - CL III E 0 vs.Chiefs Premier 02 - CL III E1
 415322  RYSA  01:00 PM  Fam A10 vs A13Ga Revolution 02 - CL III E 2 vs.Effingham United 02B - BU15 - CL III E2
 415321  Peachtree Ridge Park  01:00 PM  7 A6 vs A4Georgia Express FC 02-B15 - CL III E 3 vs.Concorde Fire Central White - CL III E1
 415318  Stars Athletic Club  03:00 PM  2 A9 vs A1Rush Azul 2002 - CL III E 0 vs.Atlanta Fire - 2002 Silver - CL III E2

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415299  Stars Athletic Club  09:00 AM  5 A9 vs A10Rush Azul 2002 - CL III E 1 vs.Ga Revolution 02 - CL III E2
 415297  Wade Walker Park  01:00 PM  9 A7 vs A12KSA 02 Elite - BU15 - CL III E 0 vs.Lanier Sharks 02 Navy - CL III E4
 415309  Old Patrick Henry HS Fields  01:30 PM  1 A8 vs A13Nexus FC 02 Elite - CL III E 1 vs.Effingham United 02B - BU15 - CL III E3
 415331  RYSA  04:00 PM  Fri A10 vs A2Ga Revolution 02 - CL III E 0 vs.Chiefs Premier 02 - CL III E3

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415307  Shakerag Elementary  10:45 AM  1 A6 vs A2Georgia Express FC 02-B15 - CL III E 2 vs.Chiefs Premier 02 - CL III E5
 415327  Georgia Soccer Park  12:00 PM  3 A4 vs A7Concorde Fire Central White - CL III E 1 vs.KSA 02 Elite - BU15 - CL III E3
 415342  Sand Hill Park  01:00 PM  1 A13 vs A1Effingham United 02B - BU15 - CL III E 1 vs.Atlanta Fire - 2002 Silver - CL III E0

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415276  Bunten Road Park  03:00 PM  1 A1 vs A2Atlanta Fire - 2002 Silver - CL III E 1 vs.Chiefs Premier 02 - CL III E1
 415277  TBD   --    --  A13 vs A3Effingham United 02B - BU15 - CL III E 4 vs.Concorde Fire Central Red - CL III E0
 415311  RYSA  04:00 PM  Fam A10 vs A11Ga Revolution 02 - CL III E 2 vs.UFA Norcross 02B Premier - CL III E2
 415281  Stars Athletic Club  05:00 PM  2 A9 vs A7Rush Azul 2002 - CL III E 1 vs.KSA 02 Elite - BU15 - CL III E0






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.