Fall 2016 Athena & Classic
Team Schedules - BU15 Classic II
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall16athenaandclassic.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=4FCC4A04-1F9B-43B6-9A6A-4FC33DF0D08D&tournamentguid=857574B9-E34E-4771-98F6-25CE62A1D108&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL II5555555055255-057 30  19  4 0
 A11 : Rush 2002 - CL II5055555505555-055 25  8  7 0
 A14 : Impact SC 02B Elite - CL II0505552555502-044 18  10  6 0
 A2 : Atlanta Fire - 2002 Gold - CL II0025505055555-042 11  19  9 0
 A5 : DSC 02B Revolution Premier - CL II5552055502025-041 10  16  7 0
 A3 : CFC Red Star - BU15 Elite - CL II5505250050505-037 0  25  14 0
 A4 : Concorde Fire Central Black - CL II0055525552000-034 0  27  7 2
 A7 : GSA 02 White - CL II5250050005005-027 -12  38  12 0
 A10 : MAYSA Central Ga - BU15 2002 - CL II0205500000055-022 -3  29  12 0
 A12 : SSA Chelsea 02B Elite - CL II0500000505250-022 -13  27  6 0
 A9 : NTH NASA 02 Premier - CL II22-45002055200-019 -10  22  5 0
 A6 : Georgia FC 02 Chilpo- BU15 - CL II2200002005520-018 -16  47  7 0
 A8 : Inter Atlanta FC 02B Blues Premier - CL II0005200000005-012 -21  34  8 0
 A13 : UFA Lawrenceville 02B Premier - CL II0050000000500-010 -19  37  9 0

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412442  GSA  01:00 PM  Schr A7 vs A8GSA 02 White - CL II 3 vs.Inter Atlanta FC 02B Blues Premier - CL II2
 412441  Bethesda Park  02:00 PM  Bute A6 vs A9Georgia FC 02 Chilpo- BU15 - CL II 2 vs.NTH NASA 02 Premier - CL II2
 412439  Georgia Soccer Park  02:45 PM  2 A4 vs A11Concorde Fire Central Black - CL II 0 vs.Rush 2002 - CL II4
 412440  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A5 vs A10DSC 02B Revolution Premier - CL II 3 vs.MAYSA Central Ga - BU15 2002 - CL II2
 412443  Holland Sports Complex  05:00 PM  4 A1 vs A14ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL II 3 vs.Impact SC 02B Elite - CL II2
 412438  CYSA  05:00 PM  10 A3 vs A12CFC Red Star - BU15 Elite - CL II 3 vs.SSA Chelsea 02B Elite - CL II0

Bracket - Sunday, September 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412444  Holland Sports Complex  10:00 AM  3 A1 vs A2ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL II 6 vs.Atlanta Fire - 2002 Gold - CL II2
 412445  Rhodes Jordan Park  11:00 AM  3 A13 vs A3UFA Lawrenceville 02B Premier - CL II 1 vs.CFC Red Star - BU15 Elite - CL II2
 412446  Marathon Park  11:15 AM  1 A12 vs A4SSA Chelsea 02B Elite - CL II 1 vs.Concorde Fire Central Black - CL II0
 412449  Noonday Park  01:00 PM  02 A9 vs A7NTH NASA 02 Premier - CL II 1 vs.GSA 02 White - CL II1
 412450  Badger Creek Complex  03:30 PM  2 A14 vs A8Impact SC 02B Elite - CL II 4 vs.Inter Atlanta FC 02B Blues Premier - CL II0
 412448  Bill Wood Park - fka Heritage  06:30 PM  1 A10 vs A6MAYSA Central Ga - BU15 2002 - CL II 3 vs.Georgia FC 02 Chilpo- BU15 - CL II3
 412447  Stars Athletic Club  07:00 PM  2 A11 vs A5Rush 2002 - CL II 0 vs.DSC 02B Revolution Premier - CL II1

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412454  Bethesda Park  08:00 AM  Park A6 vs A11Georgia FC 02 Chilpo- BU15 - CL II 2 vs.Rush 2002 - CL II11
 412455  GSA  10:45 AM  XRoa A7 vs A10GSA 02 White - CL II 2 vs.MAYSA Central Ga - BU15 2002 - CL II1
 412451  CYSA  01:00 PM  7 A3 vs A1CFC Red Star - BU15 Elite - CL II 2 vs.ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL II4
 412453  Rabbit Hill Park  01:00 PM  2 A5 vs A12DSC 02B Revolution Premier - CL II 6 vs.SSA Chelsea 02B Elite - CL II1
 412452  Georgia Soccer Park  01:30 PM  3 A4 vs A13Concorde Fire Central Black - CL II 6 vs.UFA Lawrenceville 02B Premier - CL II2

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412491  Marathon Park  01:30 PM  1 A12 vs A10SSA Chelsea 02B Elite - CL II 2 vs.MAYSA Central Ga - BU15 2002 - CL II4
 412469  Drew Charter School  02:00 PM  1 A8 vs A11Inter Atlanta FC 02B Blues Premier - CL II 0 vs.Rush 2002 - CL II2

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412466  Georgia Soccer Park  12:00 PM  5 A4 vs A2Concorde Fire Central Black - CL II 3 vs.Atlanta Fire - 2002 Gold - CL II2
 412470  Noonday Park  01:00 PM  10 A9 vs A10NTH NASA 02 Premier - CL II
Forfeited Game
 0 vs.MAYSA Central Ga - BU15 2002 - CL II4F
 412467  Bethesda Park  02:00 PM  Park A6 vs A13Georgia FC 02 Chilpo- BU15 - CL II 1 vs.UFA Lawrenceville 02B Premier - CL II3
 412498  Stars Athletic Club  03:00 PM  2 A11 vs A12Rush 2002 - CL II 1 vs.SSA Chelsea 02B Elite - CL II0

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412473  Scott Hudgens Park  10:30 AM  6 A2 vs A5Atlanta Fire - 2002 Gold - CL II 1 vs.DSC 02B Revolution Premier - CL II1
 412472  Holland Sports Complex  01:00 PM  4 A1 vs A6ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL II 8 vs.Georgia FC 02 Chilpo- BU15 - CL II1

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412481  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 A5 vs A3DSC 02B Revolution Premier - CL II 0 vs.CFC Red Star - BU15 Elite - CL II2
 412480  Bethesda Park  01:00 PM  Park A6 vs A2Georgia FC 02 Chilpo- BU15 - CL II 2 vs.Atlanta Fire - 2002 Gold - CL II6
 412482  Arizona Avenue  01:00 PM  2 A8 vs A13Inter Atlanta FC 02B Blues Premier - CL II 3 vs.UFA Lawrenceville 02B Premier - CL II2
 412479  GSA  02:30 PM  Spen A7 vs A1GSA 02 White - CL II 1 vs.ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL II5
 412485  Badger Creek Complex  03:30 PM  2 A14 vs A4Impact SC 02B Elite - CL II 0 vs.Concorde Fire Central Black - CL II2

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412488  CYSA  01:00 PM  7 A3 vs A6CFC Red Star - BU15 Elite - CL II 2 vs.Georgia FC 02 Chilpo- BU15 - CL II2
 412490  Rhodes Jordan Park  03:00 PM  3 A13 vs A9UFA Lawrenceville 02B Premier - CL II 1 vs.NTH NASA 02 Premier - CL II2
 412487  Scott Hudgens Park  03:00 PM  6 A2 vs A7Atlanta Fire - 2002 Gold - CL II 6 vs.GSA 02 White - CL II0

Bracket - Sunday, October 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412457  Badger Creek Complex  12:00 PM  2 A14 vs A2Impact SC 02B Elite - CL II 2 vs.Atlanta Fire - 2002 Gold - CL II0
 412468  GSA  02:45 PM  Schr A7 vs A12GSA 02 White - CL II 2 vs.SSA Chelsea 02B Elite - CL II0
 412493  Noonday Park  03:00 PM  01 A9 vs A1NTH NASA 02 Premier - CL II 1 vs.ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL II3

Bracket - Thursday, October 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412477  Stars Athletic Club  07:30 PM  2 A11 vs A9Rush 2002 - CL II 1 vs.NTH NASA 02 Premier - CL II0

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412500  Holland Sports Complex  09:00 AM  4 A1 vs A10ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL II 7 vs.MAYSA Central Ga - BU15 2002 - CL II0
 412505  Rhodes Jordan Park  11:00 AM  3 A13 vs A11UFA Lawrenceville 02B Premier - CL II 0 vs.Rush 2002 - CL II4
 412506  Badger Creek Complex  01:00 PM  2 A14 vs A12Impact SC 02B Elite - CL II 4 vs.SSA Chelsea 02B Elite - CL II0
 412504  Rabbit Hill Park  03:00 PM  2 A5 vs A6DSC 02B Revolution Premier - CL II 2 vs.Georgia FC 02 Chilpo- BU15 - CL II1

Bracket - Sunday, October 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412507  Stars Athletic Club  10:00 AM  2 A11 vs A1Rush 2002 - CL II 4 vs.ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL II1
 412510  Arizona Avenue  10:00 AM  1 A8 vs A4Inter Atlanta FC 02B Blues Premier - CL II 2 vs.Concorde Fire Central Black - CL II2
 412512  Marathon Park  10:45 AM  1 A12 vs A13SSA Chelsea 02B Elite - CL II 1 vs.UFA Lawrenceville 02B Premier - CL II0
 412511  GSA  02:45 PM  Schr A7 vs A5GSA 02 White - CL II 1 vs.DSC 02B Revolution Premier - CL II4
 412513  Badger Creek Complex  03:30 PM  2 A14 vs A6Impact SC 02B Elite - CL II 2 vs.Georgia FC 02 Chilpo- BU15 - CL II1

Bracket - Wednesday, October 19, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412464  Noonday  07:00 PM  3 A9 vs A14NTH NASA 02 Premier - CL II 1 vs.Impact SC 02B Elite - CL II1

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412520  Rhodes Jordan Park  09:00 AM  3 A13 vs A14UFA Lawrenceville 02B Premier - CL II 0 vs.Impact SC 02B Elite - CL II2
 412515  Scott Hudgens Park  09:00 AM  2 A2 vs A11Atlanta Fire - 2002 Gold - CL II 1 vs.Rush 2002 - CL II0
 412517  Georgia Soccer Park  11:00 AM  4 A4 vs A9Concorde Fire Central Black - CL II 2 vs.NTH NASA 02 Premier - CL II0
 412516  CYSA  01:00 PM  10 A3 vs A10CFC Red Star - BU15 Elite - CL II 2 vs.MAYSA Central Ga - BU15 2002 - CL II1
 412518  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 A5 vs A8DSC 02B Revolution Premier - CL II 4 vs.Inter Atlanta FC 02B Blues Premier - CL II1
 412519  Bethesda Park  02:00 PM  Park A6 vs A7Georgia FC 02 Chilpo- BU15 - CL II 3 vs.GSA 02 White - CL II2
 412514  Holland Sports Complex  05:00 PM  4 A1 vs A12ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL II 4 vs.SSA Chelsea 02B Elite - CL II2

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412522  Mudcreek  11:00 AM  MC 4 A12 vs A2SSA Chelsea 02B Elite - CL II 2 vs.Atlanta Fire - 2002 Gold - CL II1
 412521  Rhodes Jordan Park  11:00 AM  3 A13 vs A1UFA Lawrenceville 02B Premier - CL II 2 vs.ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL II5
 412524  Bill Wood Park - fka Heritage  01:00 PM  1 A10 vs A4MAYSA Central Ga - BU15 2002 - CL II 1 vs.Concorde Fire Central Black - CL II3
 412525  Metro North Pk  01:00 PM  3 A9 vs A5NTH NASA 02 Premier - CL II 1 vs.DSC 02B Revolution Premier - CL II0
 412523  Stars Athletic Club  02:30 PM  2 A11 vs A3Rush 2002 - CL II 3 vs.CFC Red Star - BU15 Elite - CL II1
 412527  GSA  03:00 PM  Schr A7 vs A14GSA 02 White - CL II 1 vs.Impact SC 02B Elite - CL II4
 412526  Arizona Avenue  06:00 PM  1 A8 vs A6Inter Atlanta FC 02B Blues Premier - CL II 1 vs.Georgia FC 02 Chilpo- BU15 - CL II3

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412465  Rabbit Hill Park  01:00 PM  2 A5 vs A1DSC 02B Revolution Premier - CL II 1 vs.ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL II1
 412471  CYSA  05:00 PM  10 A3 vs A14CFC Red Star - BU15 Elite - CL II 1 vs.Impact SC 02B Elite - CL II4
 412456  Arizona Avenue  06:30 PM  1 A8 vs A9Inter Atlanta FC 02B Blues Premier - CL II 1 vs.NTH NASA 02 Premier - CL II2

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412502  CYSA  12:00 PM  10 A3 vs A8CFC Red Star - BU15 Elite - CL II 1 vs.Inter Atlanta FC 02B Blues Premier - CL II0
 412478  Badger Creek Complex  01:45 PM  2 A14 vs A10Impact SC 02B Elite - CL II 3 vs.MAYSA Central Ga - BU15 2002 - CL II0
 412483  Noonday Park  03:00 PM  02 A9 vs A12NTH NASA 02 Premier - CL II 0 vs.SSA Chelsea 02B Elite - CL II0
 412437  Scott Hudgens Park  05:00 PM  6 A2 vs A13Atlanta Fire - 2002 Gold - CL II 3 vs.UFA Lawrenceville 02B Premier - CL II2

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412489  Georgia Soccer Park  10:45 AM  3 A4 vs A5Concorde Fire Central Black - CL II 3 vs.DSC 02B Revolution Premier - CL II2
 412495  GSA  12:00 PM  Schr A7 vs A3GSA 02 White - CL II 4 vs.CFC Red Star - BU15 Elite - CL II2
 412508  Bill Wood Park - fka Heritage  01:00 PM  1 A10 vs A2MAYSA Central Ga - BU15 2002 - CL II 0 vs.Atlanta Fire - 2002 Gold - CL II1
 412486  Holland Sports Complex  03:00 PM  3 A1 vs A8ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL II 4 vs.Inter Atlanta FC 02B Blues Premier - CL II1
 412492  Stars Athletic Club  07:00 PM  2 A11 vs A14Rush 2002 - CL II 1 vs.Impact SC 02B Elite - CL II0

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412475  Rhodes Jordan Park  11:00 AM  3 A13 vs A7UFA Lawrenceville 02B Premier - CL II 3 vs.GSA 02 White - CL II2
 412484  Bill Wood Park - fka Heritage  01:00 PM  1 A10 vs A11MAYSA Central Ga - BU15 2002 - CL II 1 vs.Rush 2002 - CL II3
 412509  Metro North Pk  01:00 PM  1 A9 vs A3NTH NASA 02 Premier - CL II 2 vs.CFC Red Star - BU15 Elite - CL II4
 412494  Arizona Avenue  04:30 PM  2 A8 vs A2Inter Atlanta FC 02B Blues Premier - CL II 1 vs.Atlanta Fire - 2002 Gold - CL II4
 412499  Rabbit Hill Park  05:00 PM  2 A5 vs A14DSC 02B Revolution Premier - CL II 0 vs.Impact SC 02B Elite - CL II0
 412496  Bethesda Park  06:30 PM  Bute A6 vs A4Georgia FC 02 Chilpo- BU15 - CL II 1 vs.Concorde Fire Central Black - CL II1

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412461  Mudcreek  10:45 AM  MC 4 A12 vs A6SSA Chelsea 02B Elite - CL II 4 vs.Georgia FC 02 Chilpo- BU15 - CL II1
 412458  Holland Sports Complex  11:00 AM  3 A1 vs A4ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL II 5 vs.Concorde Fire Central Black - CL II0
 412459  Scott Hudgens Park  11:00 AM  6 A2 vs A3Atlanta Fire - 2002 Gold - CL II 3 vs.CFC Red Star - BU15 Elite - CL II0
 412460  Rhodes Jordan Park  01:00 PM  3 A13 vs A5UFA Lawrenceville 02B Premier - CL II 2 vs.DSC 02B Revolution Premier - CL II3
 412463  Bill Wood Park - fka Heritage  02:30 PM  1 A10 vs A8MAYSA Central Ga - BU15 2002 - CL II 3 vs.Inter Atlanta FC 02B Blues Premier - CL II0

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412474  CYSA  10:00 AM  11 A3 vs A4CFC Red Star - BU15 Elite - CL II 3 vs.Concorde Fire Central Black - CL II1
 412497  Bill Wood Park - fka Heritage  01:00 PM  1 A10 vs A13MAYSA Central Ga - BU15 2002 - CL II 3 vs.UFA Lawrenceville 02B Premier - CL II0
 412501  Bunten Road Park  01:00 PM  1 A2 vs A9Atlanta Fire - 2002 Gold - CL II 2 vs.NTH NASA 02 Premier - CL II0
 412476  Marathon Park  01:15 PM  1 A12 vs A8SSA Chelsea 02B Elite - CL II 0 vs.Inter Atlanta FC 02B Blues Premier - CL II1
 412462  GSA  03:30 PM  Mill A7 vs A11GSA 02 White - CL II 1 vs.Rush 2002 - CL II4

Bracket - Friday, November 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412503  GSA  07:00 PM  Spen A7 vs A4GSA 02 White - CL II 4 vs.Concorde Fire Central Black - CL II3






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.