Fall 2016 Athena & Classic
Team Schedules - BU-20 Classic II
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall16athenaandclassic.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=7A786587-1832-4C43-B3A6-FFCC334A3CFA&tournamentguid=857574B9-E34E-4771-98F6-25CE62A1D108&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL 1      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- 1 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 16 : Piedmont Soccer Academy - U20 - CL II U20555552055-037 18  14  7 0
 19 : Soccer in the Streets 97/98 - Clarkston - CL II U2005555555-035 18  11  4 0
 14 : GS Futbol Club of Atlanta - BU19 - CL II U20555025505-032 11  22  5 1
 17 : Sacred Heart United U19 - CL II U20055550505-030 9  20  1 0
 18 : Lanier Sharks 97/98 - CL II U20020255555-029 7  21  6 1
 15 : MAYSA Central Ga - BU19 1998 - CL II U20520505500-022 7  20  10 1
 13 : Coastal Outre - BU19 - CL II U2055505002-4-018 -2  28  11 0
 11 : Atlanta Fire - 97/98/99 Silver - CL II U20500000005-010 -12  38  10 0
 110 : Thomson Revolution FC - BU19 - CL II U20000-450000-01 -23  49  1 0
 12 : Augusta Arsenal AASC United - CL II U20000000000-00 -33  61  4 2

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358085  Augusta Soccer Park  12:00 PM  1 12 vs 11Augusta Arsenal AASC United - CL II U20 1 vs.Atlanta Fire - 97/98/99 Silver - CL II U206
 358087  Barrow County Leisure Services  01:00 PM  6 16 vs 17Piedmont Soccer Academy - U20 - CL II U20 4 vs.Sacred Heart United U19 - CL II U201
 358086  Howard Coffin Park  02:00 PM  1 13 vs 110Coastal Outre - BU19 - CL II U20 4 vs.Thomson Revolution FC - BU19 - CL II U203
 358084  Silverbacks Park  02:00 PM  Stad 14 vs 19GS Futbol Club of Atlanta - BU19 - CL II U20 4 vs.Soccer in the Streets 97/98 - Clarkston - CL II U201

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358089  Thomson McDuffie Middle School  10:00 AM  1 110 vs 15Thomson Revolution FC - BU19 - CL II U20 3 vs.MAYSA Central Ga - BU19 1998 - CL II U204
 358092  Wade Walker Park  12:30 PM  2 19 vs 16Soccer in the Streets 97/98 - Clarkston - CL II U20 1 vs.Piedmont Soccer Academy - U20 - CL II U202
 358088  Silverbacks Park  02:00 PM  Stad 14 vs 12GS Futbol Club of Atlanta - BU19 - CL II U20 11 vs.Augusta Arsenal AASC United - CL II U200
 358091  Unity Baptist Church  03:00 PM  1 17 vs 18Sacred Heart United U19 - CL II U20 4 vs.Lanier Sharks 97/98 - CL II U201

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358083  Bill Wood Park - fka Heritage  04:00 PM  1 15 vs 18MAYSA Central Ga - BU19 1998 - CL II U20 1 vs.Lanier Sharks 97/98 - CL II U201

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358093  Barrow County Leisure Services  12:30 PM  6 16 vs 12Piedmont Soccer Academy - U20 - CL II U20 8 vs.Augusta Arsenal AASC United - CL II U201
 358097  Silverbacks Park  02:00 PM  Stad 14 vs 11GS Futbol Club of Atlanta - BU19 - CL II U20 6 vs.Atlanta Fire - 97/98/99 Silver - CL II U205
 358095  Unity Baptist Church  02:00 PM  1 17 vs 110Sacred Heart United U19 - CL II U20 6 vs.Thomson Revolution FC - BU19 - CL II U201
 358096  Bill Wood Park - fka Heritage  06:30 PM  1 15 vs 13MAYSA Central Ga - BU19 1998 - CL II U20 2 vs.Coastal Outre - BU19 - CL II U205

Bracket - Sunday, September 25, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358090  Scott Hudgens Park  01:00 PM  2 11 vs 13Atlanta Fire - 97/98/99 Silver - CL II U20 1 vs.Coastal Outre - BU19 - CL II U206

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358102  Wade Walker Park  12:30 PM  10 19 vs 110Soccer in the Streets 97/98 - Clarkston - CL II U20 4F vs.Thomson Revolution FC - BU19 - CL II U20
Forfeited Game
0
 358100  Barrow County Leisure Services  01:45 PM  6 16 vs 14Piedmont Soccer Academy - U20 - CL II U20 3 vs.GS Futbol Club of Atlanta - BU19 - CL II U201
 358101  Howard Coffin Park  04:00 PM  1 13 vs 17Coastal Outre - BU19 - CL II U20 2 vs.Sacred Heart United U19 - CL II U205

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358099  Scott Hudgens Park  03:00 PM  6 11 vs 15Atlanta Fire - 97/98/99 Silver - CL II U20 1 vs.MAYSA Central Ga - BU19 1998 - CL II U206
 358094  Allen Creek  04:30 PM  1 18 vs 19Lanier Sharks 97/98 - CL II U20 0 vs.Soccer in the Streets 97/98 - Clarkston - CL II U204

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358105  Thomson McDuffie Middle School  10:00 AM  1 110 vs 12Thomson Revolution FC - BU19 - CL II U20 3 vs.Augusta Arsenal AASC United - CL II U201
 358106  Allen Creek  04:00 PM  1 18 vs 14Lanier Sharks 97/98 - CL II U20 3 vs.GS Futbol Club of Atlanta - BU19 - CL II U203

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358112  Thomson McDuffie Middle School  01:00 PM  1 110 vs 14Thomson Revolution FC - BU19 - CL II U20 0 vs.GS Futbol Club of Atlanta - BU19 - CL II U2011
 358110  Unity Baptist Church  01:00 PM  1 17 vs 11Sacred Heart United U19 - CL II U20 3 vs.Atlanta Fire - 97/98/99 Silver - CL II U202
 358108  Bill Wood Park - fka Heritage  02:45 PM  1 15 vs 19MAYSA Central Ga - BU19 1998 - CL II U20 1 vs.Soccer in the Streets 97/98 - Clarkston - CL II U202
 358109  Augusta Soccer Park  04:00 PM  1 12 vs 13Augusta Arsenal AASC United - CL II U20 2 vs.Coastal Outre - BU19 - CL II U209

Bracket - Sunday, October 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358098  Allen Creek  10:30 AM  1 18 vs 12Lanier Sharks 97/98 - CL II U20 5 vs.Augusta Arsenal AASC United - CL II U202
 358103  Wade Walker Park  04:30 PM  10 19 vs 13Soccer in the Streets 97/98 - Clarkston - CL II U20 4 vs.Coastal Outre - BU19 - CL II U200

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358114  Howard Coffin Park  02:00 PM  1 13 vs 14Coastal Outre - BU19 - CL II U20 1 vs.GS Futbol Club of Atlanta - BU19 - CL II U204
 358116  Scott Hudgens Park  03:00 PM  6 11 vs 18Atlanta Fire - 97/98/99 Silver - CL II U20 2 vs.Lanier Sharks 97/98 - CL II U205
 358113  Wade Walker Park  03:30 PM  10 19 vs 17Soccer in the Streets 97/98 - Clarkston - CL II U20 4 vs.Sacred Heart United U19 - CL II U202

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358104  Barrow County Leisure Services  02:45 PM  6 16 vs 11Piedmont Soccer Academy - U20 - CL II U20 6 vs.Atlanta Fire - 97/98/99 Silver - CL II U200

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358120  Thomson McDuffie Middle School  11:00 AM  1 110 vs 18Thomson Revolution FC - BU19 - CL II U20 2 vs.Lanier Sharks 97/98 - CL II U205
 358118  Augusta Soccer Park  12:00 PM  7 12 vs 17Augusta Arsenal AASC United - CL II U20 0 vs.Sacred Heart United U19 - CL II U209
 358119  Howard Coffin Park  02:00 PM  1 13 vs 16Coastal Outre - BU19 - CL II U20 3 vs.Piedmont Soccer Academy - U20 - CL II U203
 358121  Silverbacks Park  02:00 PM  Stad 14 vs 15GS Futbol Club of Atlanta - BU19 - CL II U20 2 vs.MAYSA Central Ga - BU19 1998 - CL II U206
 358122  Wade Walker Park  03:30 PM  10 19 vs 11Soccer in the Streets 97/98 - Clarkston - CL II U20 5 vs.Atlanta Fire - 97/98/99 Silver - CL II U202

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358115  Augusta Soccer Park  01:00 PM  7 12 vs 15Augusta Arsenal AASC United - CL II U20 0 vs.MAYSA Central Ga - BU19 1998 - CL II U206
 358111  Allen Creek  02:45 PM  2 18 vs 16Lanier Sharks 97/98 - CL II U20 4 vs.Piedmont Soccer Academy - U20 - CL II U203

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358127  Augusta Soccer Park  02:00 PM  7 12 vs 19Augusta Arsenal AASC United - CL II U20 0 vs.Soccer in the Streets 97/98 - Clarkston - CL II U204
 358125  Howard Coffin Park  02:00 PM  1 13 vs 18Coastal Outre - BU19 - CL II U20
Forfeited Game
 0 vs.Lanier Sharks 97/98 - CL II U204F
 358126  Silverbacks Park  02:00 PM  Coke 14 vs 17GS Futbol Club of Atlanta - BU19 - CL II U20 5 vs.Sacred Heart United U19 - CL II U203

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358123  Bunten Road Park  01:00 PM  1 11 vs 110Atlanta Fire - 97/98/99 Silver - CL II U20 5 vs.Thomson Revolution FC - BU19 - CL II U200
 358124  Bill Wood Park - fka Heritage  04:15 PM  1 15 vs 16MAYSA Central Ga - BU19 1998 - CL II U20 3 vs.Piedmont Soccer Academy - U20 - CL II U204

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358107  Unity Baptist Church  03:00 PM  1 17 vs 15Sacred Heart United U19 - CL II U20 2 vs.MAYSA Central Ga - BU19 1998 - CL II U201

Bracket - Sunday, November 20, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358117  Patriots Park  01:00 PM  10 110 vs 16Thomson Revolution FC - BU19 - CL II U20 0 vs.Piedmont Soccer Academy - U20 - CL II U209






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.