Fall 2016 Athena & Classic
Team Schedules - BU16 Classic II
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall16athenaandclassic.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=921EAFBA-2A62-4141-A8CD-C44FB14A0A86&tournamentguid=857574B9-E34E-4771-98F6-25CE62A1D108&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL B      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 B12 : Concorde Fire Central White - CL II52552525055-041 18  7  7 0
 B4 : GSA 01 Red - CL II55225252255-040 16  5  5 0
 B3 : Lanier Sharks 01 - CL II55525520055-039 15  11  10 2
 B2 : Atlanta Fire - 2001 Gold - CL II00555525255-039 10  10  9 0
 B6 : SAF 2001 Elite - CL II50255055505-037 10  11  7 0
 B1 : GS 01B Gold - CL II52500255520-031 5  14  3 1
 B10 : NTH NASA 01 Premier - CL II55022055000-024 3  14  9 0
 B7 : Rapids FC Classic - CL II00005552005-022 -3  22  2 0
 B9 : UFA South Georgia 01B Premier - CL II50522005002-021 1  14  6 1
 B8 : AFC Lightning 01 Red - CL II05005002000-012 -17  33  3 1
 B11 : Rush 2001 - CL II02000500022-011 -21  34  2 0
 B5 : UFA Norcross 01B Red - CL II000000-40000-0-4 -37  49  1 0

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412151  Bunten Road Park  09:00 AM  1 B2 vs B1Atlanta Fire - 2001 Gold - CL II 0 vs.GS 01B Gold - CL II1
 412155  MSC  06:00 PM  4 B6 vs B11SAF 2001 Elite - CL II 5 vs.Rush 2001 - CL II0
 412157  McCurry Park  07:00 PM  22 B8 vs B9AFC Lightning 01 Red - CL II 0 vs.UFA South Georgia 01B Premier - CL II4

Bracket - Sunday, September 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412164  Noonday Park  11:00 AM  02 B10 vs B9NTH NASA 01 Premier - CL II 2 vs.UFA South Georgia 01B Premier - CL II1
 412214  East Carrollton Park  04:00 PM  EC 2 B1 vs B11GS 01B Gold - CL II 1 vs.Rush 2001 - CL II1
 412154  Pinckneyville Park - UFA Norcross  05:00 PM  4 B5 vs B12UFA Norcross 01B Red - CL II 0 vs.Concorde Fire Central White - CL II7

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412194  Packer Park  01:00 PM  2 B9 vs B7UFA South Georgia 01B Premier - CL II 3 vs.Rapids FC Classic - CL II1
 412163  Stars Athletic Club  03:30 PM  2 B11 vs B8Rush 2001 - CL II 0 vs.AFC Lightning 01 Red - CL II3
 412159  GSA  06:00 PM  Schr B4 vs B2GSA 01 Red - CL II 1 vs.Atlanta Fire - 2001 Gold - CL II0

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412172  East Carrollton Park  02:30 PM  EC 2 B1 vs B5GS 01B Gold - CL II 5 vs.UFA Norcross 01B Red - CL II0

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412167  Scott Hudgens Park  11:00 AM  2 B2 vs B6Atlanta Fire - 2001 Gold - CL II 2 vs.SAF 2001 Elite - CL II1
 412166  Allen Creek  02:15 PM  2 B3 vs B5Lanier Sharks 01 - CL II 6 vs.UFA Norcross 01B Red - CL II0
 412165  GSA  05:00 PM  Schr B4 vs B1GSA 01 Red - CL II 3 vs.GS 01B Gold - CL II0

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412173  MSC  11:00 AM  1 B6 vs B4SAF 2001 Elite - CL II 1 vs.GSA 01 Red - CL II1
 412170  Friendly City Park  11:00 AM  3 B9 vs B12UFA South Georgia 01B Premier - CL II 1 vs.Concorde Fire Central White - CL II1
 412175  PAC  12:00 PM  3 B8 vs B2AFC Lightning 01 Red - CL II 0 vs.Atlanta Fire - 2001 Gold - CL II2
 412171  Stars Athletic Club  06:00 PM  2 B11 vs B10Rush 2001 - CL II 3 vs.NTH NASA 01 Premier - CL II4

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412232  Friendly City Park  02:15 PM  3 B9 vs B4UFA South Georgia 01B Premier - CL II 0 vs.GSA 01 Red - CL II0
 412178  Stars Athletic Club  03:00 PM  2 B11 vs B12Rush 2001 - CL II 0 vs.Concorde Fire Central White - CL II7
 412174  Rhodes Complex  05:00 PM  1 B7 vs B3Rapids FC Classic - CL II 1 vs.Lanier Sharks 01 - CL II2

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412183  Noonday Park  09:00 AM  01 B10 vs B2NTH NASA 01 Premier - CL II 1 vs.Atlanta Fire - 2001 Gold - CL II2
 412181  McCurry Park  09:00 AM  24 B8 vs B4AFC Lightning 01 Red - CL II 0 vs.GSA 01 Red - CL II6
 412182  Allen Creek  02:15 PM  2 B3 vs B9Lanier Sharks 01 - CL II 2 vs.UFA South Georgia 01B Premier - CL II1

Bracket - Sunday, October 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412162  Rhodes Complex  10:00 AM  1 B7 vs B12Rapids FC Classic - CL II 0 vs.Concorde Fire Central White - CL II4
 412231  Noonday Park  01:00 PM  01 B10 vs B3NTH NASA 01 Premier - CL II 0 vs.Lanier Sharks 01 - CL II0
 412233  Pinckneyville Park - UFA Norcross  01:00 PM  5 B5 vs B8UFA Norcross 01B Red - CL II 1 vs.AFC Lightning 01 Red - CL II3
 412224  Bunten Road Park  03:00 PM  1 B2 vs B9Atlanta Fire - 2001 Gold - CL II 2 vs.UFA South Georgia 01B Premier - CL II1

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412187  McCurry Park  09:00 AM  24 B8 vs B6AFC Lightning 01 Red - CL II 1 vs.SAF 2001 Elite - CL II2
 412189  Noonday Park  01:00 PM  01 B10 vs B4NTH NASA 01 Premier - CL II 1 vs.GSA 01 Red - CL II1
 412191  Concorde Ridgeview  05:45 PM  1 B12 vs B2Concorde Fire Central White - CL II 1 vs.Atlanta Fire - 2001 Gold - CL II1

Bracket - Sunday, October 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412225  McCurry Park  10:00 AM  23 B8 vs B3AFC Lightning 01 Red - CL II 1 vs.Lanier Sharks 01 - CL II3
 412221  East Carrollton Park  01:00 PM  EC 2 B1 vs B12GS 01B Gold - CL II 0 vs.Concorde Fire Central White - CL II1
 412226  GSA  01:00 PM  Schr B4 vs B7GSA 01 Red - CL II 3 vs.Rapids FC Classic - CL II0
 412227  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:30 PM  4 B5 vs B6UFA Norcross 01B Red - CL II 1 vs.SAF 2001 Elite - CL II4

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412197  Georgia Soccer Park  01:00 PM  3 B12 vs B4Concorde Fire Central White - CL II 2 vs.GSA 01 Red - CL II2
 412193  McCurry Park  01:00 PM  24 B8 vs B1AFC Lightning 01 Red - CL II 2 vs.GS 01B Gold - CL II2
 412196  Summerour Middle School  05:00 PM  1 B5 vs B11UFA Norcross 01B Red - CL II 1 vs.Rush 2001 - CL II2

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412209  Georgia Soccer Park  10:00 AM  4 B12 vs B8Concorde Fire Central White - CL II 7 vs.AFC Lightning 01 Red - CL II1
 412188  Friendly City Park  12:30 PM  2 B9 vs B5UFA South Georgia 01B Premier - CL II 4F vs.UFA Norcross 01B Red - CL II
Forfeited Game
0
 412179  MSC  03:00 PM  1 B6 vs B1SAF 2001 Elite - CL II 1 vs.GS 01B Gold - CL II2
 412156  Rhodes Complex  04:00 PM  1 B7 vs B10Rapids FC Classic - CL II 2 vs.NTH NASA 01 Premier - CL II1
 412230  Bunten Road Park  05:00 PM  1 B2 vs B11Atlanta Fire - 2001 Gold - CL II 2 vs.Rush 2001 - CL II0

Bracket - Thursday, October 27, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412190  Allen Creek  07:45 PM  1 B3 vs B11Lanier Sharks 01 - CL II 5 vs.Rush 2001 - CL II1

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412202  Stars Athletic Club  09:00 AM  2 B11 vs B7Rush 2001 - CL II 1 vs.Rapids FC Classic - CL II5
 412206  Allen Creek  09:00 AM  2 B3 vs B2Lanier Sharks 01 - CL II 2 vs.Atlanta Fire - 2001 Gold - CL II2
 412200  Packer Park  10:00 AM  2 B9 vs B1UFA South Georgia 01B Premier - CL II 0 vs.GS 01B Gold - CL II3
 412201  Noonday Park  11:00 AM  01 B10 vs B8NTH NASA 01 Premier - CL II 3 vs.AFC Lightning 01 Red - CL II0
 412203  Georgia Soccer Park  02:00 PM  3 B12 vs B6Concorde Fire Central White - CL II 0 vs.SAF 2001 Elite - CL II1

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412238  GSA  11:00 AM  Spen B4 vs B11GSA 01 Red - CL II 1 vs.Rush 2001 - CL II1
 412239  Pinckneyville Park - UFA Norcross  01:00 PM  5 B5 vs B10UFA Norcross 01B Red - CL II 0 vs.NTH NASA 01 Premier - CL II5
 412241  Rhodes Complex  04:00 PM  1 B7 vs B8Rapids FC Classic - CL II 3 vs.AFC Lightning 01 Red - CL II1

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412207  East Carrollton Park  09:00 AM  EC 2 B1 vs B10GS 01B Gold - CL II 3 vs.NTH NASA 01 Premier - CL II1
 412186  East Carrollton Park  12:30 PM  EC 2 B1 vs B7GS 01B Gold - CL II 2 vs.Rapids FC Classic - CL II2
 412240  MSC  01:00 PM  1 B6 vs B9SAF 2001 Elite - CL II 3 vs.UFA South Georgia 01B Premier - CL II0
 412213  Allen Creek  04:00 PM  1 B3 vs B4Lanier Sharks 01 - CL II 0 vs.GSA 01 Red - CL II1

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412208  Stars Athletic Club  10:00 AM  1 B11 vs B9Rush 2001 - CL II 0 vs.UFA South Georgia 01B Premier - CL II0
 412212  Summerour Middle School  10:30 AM  1 B5 vs B2UFA Norcross 01B Red - CL II 1 vs.Atlanta Fire - 2001 Gold - CL II4
 412237  Allen Creek  01:00 PM  4 B3 vs B12Lanier Sharks 01 - CL II 1 vs.Concorde Fire Central White - CL II2
 412234  MSC  03:00 PM  1 B6 vs B7SAF 2001 Elite - CL II 2 vs.Rapids FC Classic - CL II0

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412220  GSA  09:00 AM  Schr B4 vs B5GSA 01 Red - CL II 5 vs.UFA Norcross 01B Red - CL II0
 412219  MSC  11:00 AM  1 B6 vs B3SAF 2001 Elite - CL II 1 vs.Lanier Sharks 01 - CL II4
 412218  Scott Hudgens Park  03:00 PM  6 B2 vs B7Atlanta Fire - 2001 Gold - CL II 3 vs.Rapids FC Classic - CL II1
 412215  Ocee Elementary  03:30 PM  1 B12 vs B10Concorde Fire Central White - CL II 1 vs.NTH NASA 01 Premier - CL II0

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412195  Noonday Park  10:00 AM  01 B10 vs B6NTH NASA 01 Premier - CL II 0 vs.SAF 2001 Elite - CL II1
 412158  East Carrollton Park  02:45 PM  EC 2 B1 vs B3GS 01B Gold - CL II 1 vs.Lanier Sharks 01 - CL II3
 412180  HCHS  04:00 PM  1 B7 vs B5Rapids FC Classic - CL II 4 vs.UFA Norcross 01B Red - CL II0






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.