Fall 2016 Athena & Classic
Team Schedules - BU13 Classic IV West
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall16athenaandclassic.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=A90E6DE9-E555-476E-8CF3-0A7B1B444A4B&tournamentguid=857574B9-E34E-4771-98F6-25CE62A1D108&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL B      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 B13 : SA / CFA Dalton 04 Elite - CL IV West555555555550-055 42  6  0 0
 B3 : Atlanta City - BU13 - CL IV West555555555505-055 36  12  0 0
 B7 : Georgia Storm Troup U13 - CL IV West555505555055-050 28  17  0 0
 B10 : Oconee FC 04 Red - CL IV West055505555055-045 21  15  1 1
 B1 : All-In FC 04 Boys Blue - CL IV West502555000505-032 -4  35  1 0
 B9 : NTH NASA 04 Select - CL IV West550550025500-032 2  35  1 0
 B8 : SAF 2004 Premier - CL IV West000552502505-029 4  22  3 0
 B4 : Augusta Arsenal 04 Blue - CL IV West055200202205-023 -10  40  0 0
 B14 : Atlanta Fire - 2004 Silver - CL IV West050000005225-019 -15  40  0 0
 B12 : SSA Chelsea 04B Select Black 1 - CL IV West000000550050-015 -22  52  0 0
 B5 : Concorde Fire Central Red - CL IV West5000-40502000-08 -19  41  0 0
 B2 : ATHENS UNITED 04 BOYS BLACK - CL IV West000000020500-07 -29  62  0 0
 B11 : Ga Revolution 04 Silver - CL IV West000000050000-05 -34  68  1 0

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 380640  Holland Sports Complex  09:00 AM  3 B2 vs B1ATHENS UNITED 04 BOYS BLACK - CL IV West 1 vs.All-In FC 04 Boys Blue - CL IV West7
 380641  Silverbacks Park  04:00 PM  Coke B3 vs B14Atlanta City - BU13 - CL IV West 7 vs.Atlanta Fire - 2004 Silver - CL IV West0
 380642  Augusta Soccer Park  04:00 PM  6 B4 vs B13Augusta Arsenal 04 Blue - CL IV West 0 vs.SA / CFA Dalton 04 Elite - CL IV West8
 380645  Troup Soccer Complex  04:30 PM  2 B7 vs B10Georgia Storm Troup U13 - CL IV West 5 vs.Oconee FC 04 Red - CL IV West2
 380643  Concorde Ridgeview  06:20 PM  1 B5 vs B12Concorde Fire Central Red - CL IV West 4 vs.SSA Chelsea 04B Select Black 1 - CL IV West2

Bracket - Sunday, September 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 380727  Augusta Soccer Park  01:00 PM  7 B4 vs B11Augusta Arsenal 04 Blue - CL IV West 4 vs.Ga Revolution 04 Silver - CL IV West3
 380730  Troup Soccer Complex  03:30 PM  3 B7 vs B8Georgia Storm Troup U13 - CL IV West 2 vs.SAF 2004 Premier - CL IV West0
 380725  Holland Sports Complex  04:00 PM  4 B2 vs B13ATHENS UNITED 04 BOYS BLACK - CL IV West 0 vs.SA / CFA Dalton 04 Elite - CL IV West10
 380728  Georgia Soccer Park  04:50 PM  2 B5 vs B10Concorde Fire Central Red - CL IV West 0 vs.Oconee FC 04 Red - CL IV West1

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 380673  RYSA  02:00 PM  Fre B11 vs B14Ga Revolution 04 Silver - CL IV West 1 vs.Atlanta Fire - 2004 Silver - CL IV West5
 380648  Augusta Soccer Park  02:00 PM  6 B4 vs B2Augusta Arsenal 04 Blue - CL IV West 4 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS BLACK - CL IV West1
 380726  Silverbacks Park  04:00 PM  Coke B3 vs B12Atlanta City - BU13 - CL IV West 8 vs.SSA Chelsea 04B Select Black 1 - CL IV West0

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 380647  Gary Pirkle  11:45 AM  2 B1 vs B3All-In FC 04 Boys Blue - CL IV West 3 vs.Atlanta City - BU13 - CL IV West6
 380690  Oconee Veterans Park  01:30 PM  C B10 vs B8Oconee FC 04 Red - CL IV West 1 vs.SAF 2004 Premier - CL IV West0
 380651  Troup Soccer Complex  02:00 PM  2 B7 vs B12Georgia Storm Troup U13 - CL IV West 7 vs.SSA Chelsea 04B Select Black 1 - CL IV West0

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 380655  Concorde Ridgeview  10:00 AM  1 B5 vs B3Concorde Fire Central Red - CL IV West 0 vs.Atlanta City - BU13 - CL IV West4
 380659  Noonday Park  11:00 AM  10 B9 vs B12NTH NASA 04 Select - CL IV West 4 vs.SSA Chelsea 04B Select Black 1 - CL IV West0
 380657  Troup Soccer Complex  12:00 PM  3 B7 vs B14Georgia Storm Troup U13 - CL IV West 6 vs.Atlanta Fire - 2004 Silver - CL IV West0
 380658  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  10 B8 vs B13SAF 2004 Premier - CL IV West 0 vs.SA / CFA Dalton 04 Elite - CL IV West7
 380654  Augusta Soccer Park  04:00 PM  7 B4 vs B1Augusta Arsenal 04 Blue - CL IV West 2 vs.All-In FC 04 Boys Blue - CL IV West2

Bracket - Sunday, September 25, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 380660  Oconee Veterans Park  01:30 PM  C B10 vs B11Oconee FC 04 Red - CL IV West 6 vs.Ga Revolution 04 Silver - CL IV West1
 380724  Scott Hudgens Park  05:00 PM  6 B14 vs B1Atlanta Fire - 2004 Silver - CL IV West 1 vs.All-In FC 04 Boys Blue - CL IV West3

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 380661  Gary Pirkle  09:00 AM  2 B1 vs B5All-In FC 04 Boys Blue - CL IV West 2 vs.Concorde Fire Central Red - CL IV West1
 380664  CGSA - Warner Robins  11:00 AM  10 B8 vs B2SAF 2004 Premier - CL IV West 5 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS BLACK - CL IV West0
 380665  UQP  11:00 AM  01 B9 vs B14NTH NASA 04 Select - CL IV West 3 vs.Atlanta Fire - 2004 Silver - CL IV West1
 380663  Troup Soccer Complex  12:00 PM  2 B7 vs B3Georgia Storm Troup U13 - CL IV West 1 vs.Atlanta City - BU13 - CL IV West4
 380666  Oconee Veterans Park  03:00 PM  C B10 vs B13Oconee FC 04 Red - CL IV West 1 vs.SA / CFA Dalton 04 Elite - CL IV West4

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 380706  Bunten Road Park  08:30 AM  1 B14 vs B8Atlanta Fire - 2004 Silver - CL IV West 1 vs.SAF 2004 Premier - CL IV West4
 380715  Augusta Soccer Park  01:00 PM  6 B4 vs B7Augusta Arsenal 04 Blue - CL IV West 3 vs.Georgia Storm Troup U13 - CL IV West8

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 380671  UQP  09:00 AM  01 B9 vs B3NTH NASA 04 Select - CL IV West 0 vs.Atlanta City - BU13 - CL IV West12
 380674  Adams Park  01:00 PM  1 B12 vs B13SSA Chelsea 04B Select Black 1 - CL IV West 0 vs.SA / CFA Dalton 04 Elite - CL IV West13
 380672  Oconee Veterans Park  03:00 PM  C B10 vs B2Oconee FC 04 Red - CL IV West 8 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS BLACK - CL IV West0

Bracket - Sunday, October 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 380713  Holland Sports Complex  12:00 PM  4 B2 vs B9ATHENS UNITED 04 BOYS BLACK - CL IV West 3 vs.NTH NASA 04 Select - CL IV West4
 380710  Adams Park  01:00 PM  1 B12 vs B1SSA Chelsea 04B Select Black 1 - CL IV West 2 vs.All-In FC 04 Boys Blue - CL IV West3
 380712  Scott Hudgens Park  04:00 PM  1 B14 vs B10Atlanta Fire - 2004 Silver - CL IV West 0 vs.Oconee FC 04 Red - CL IV West2

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 380679  RYSA  09:30 AM  Fre B11 vs B3Ga Revolution 04 Silver - CL IV West 0 vs.Atlanta City - BU13 - CL IV West8
 380680  Adams Park  11:00 AM  1 B12 vs B2SSA Chelsea 04B Select Black 1 - CL IV West 2 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS BLACK - CL IV West1
 380677  Noonday Park  11:00 AM  10 B9 vs B5NTH NASA 04 Select - CL IV West 4F vs.Concorde Fire Central Red - CL IV West
Forfeited Game
0
 380675  Gary Pirkle  12:30 PM  2 B1 vs B7All-In FC 04 Boys Blue - CL IV West 1 vs.Georgia Storm Troup U13 - CL IV West3
 380678  Oconee Veterans Park  03:00 PM  C B10 vs B4Oconee FC 04 Red - CL IV West 5 vs.Augusta Arsenal 04 Blue - CL IV West1
 380681  Durkan Soccer Complex  03:00 PM  1 B13 vs B14SA / CFA Dalton 04 Elite - CL IV West 10 vs.Atlanta Fire - 2004 Silver - CL IV West2

Bracket - Sunday, October 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 380667  RYSA  01:00 PM  Fre B11 vs B12Ga Revolution 04 Silver - CL IV West 2 vs.SSA Chelsea 04B Select Black 1 - CL IV West4
 380670  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  10 B8 vs B4SAF 2004 Premier - CL IV West 1 vs.Augusta Arsenal 04 Blue - CL IV West1
 380649  Concorde Ashford Dunwoody  04:45 PM  1 B5 vs B14Concorde Fire Central Red - CL IV West 1 vs.Atlanta Fire - 2004 Silver - CL IV West2

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 380683  Metro North Pk  09:00 AM  3 B9 vs B7NTH NASA 04 Select - CL IV West 0 vs.Georgia Storm Troup U13 - CL IV West4
 380688  Bunten Road Park  11:00 AM  1 B14 vs B2Atlanta Fire - 2004 Silver - CL IV West 2 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS BLACK - CL IV West2
 380682  MSC  11:00 AM  1 B8 vs B1SAF 2004 Premier - CL IV West 5 vs.All-In FC 04 Boys Blue - CL IV West0
 380685  RYSA  02:00 PM  Fre B11 vs B5Ga Revolution 04 Silver - CL IV West 3 vs.Concorde Fire Central Red - CL IV West5
 380702  Silverbacks Park  03:30 PM  Coke B3 vs B4Atlanta City - BU13 - CL IV West 6 vs.Augusta Arsenal 04 Blue - CL IV West1

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 380694  Bunten Road Park  11:00 AM  1 B14 vs B4Atlanta Fire - 2004 Silver - CL IV West 1 vs.Augusta Arsenal 04 Blue - CL IV West1
 380696  Oconee Veterans Park  01:30 PM  C B10 vs B1Oconee FC 04 Red - CL IV West 7 vs.All-In FC 04 Boys Blue - CL IV West1

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 380691  RYSA  09:30 AM  Fre B11 vs B7Ga Revolution 04 Silver - CL IV West 0 vs.Georgia Storm Troup U13 - CL IV West7
 380714  Silverbacks Park  02:00 PM  Coke B3 vs B8Atlanta City - BU13 - CL IV West 7 vs.SAF 2004 Premier - CL IV West1
 380689  Gary Pirkle  02:30 PM  2 B1 vs B9All-In FC 04 Boys Blue - CL IV West 3 vs.NTH NASA 04 Select - CL IV West2
 380693  James Brown Pk - Dalton  03:00 PM  1 B13 vs B5SA / CFA Dalton 04 Elite - CL IV West 11 vs.Concorde Fire Central Red - CL IV West0

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 380717  Gary Pirkle  11:30 AM  2 B1 vs B13All-In FC 04 Boys Blue - CL IV West 0 vs.SA / CFA Dalton 04 Elite - CL IV West4
 380719  Holland Sports Complex  12:00 PM  3 B2 vs B11ATHENS UNITED 04 BOYS BLACK - CL IV West 3 vs.Ga Revolution 04 Silver - CL IV West4
 380722  Concorde Ridgeview  01:45 PM  1 B5 vs B8Concorde Fire Central Red - CL IV West 0 vs.SAF 2004 Premier - CL IV West0
 380721  Augusta Soccer Park  03:00 PM  6 B4 vs B9Augusta Arsenal 04 Blue - CL IV West 3 vs.NTH NASA 04 Select - CL IV West3
 380718  Scott Hudgens Park  04:30 PM  5 B14 vs B12Atlanta Fire - 2004 Silver - CL IV West 1 vs.SSA Chelsea 04B Select Black 1 - CL IV West0

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 380697  RYSA  11:00 AM  Fou B11 vs B9Ga Revolution 04 Silver - CL IV West 2 vs.NTH NASA 04 Select - CL IV West4
 380701  Holland Sports Complex  11:00 AM  4 B2 vs B5ATHENS UNITED 04 BOYS BLACK - CL IV West 2 vs.Concorde Fire Central Red - CL IV West1
 380698  Adams Park  03:00 PM  1 B12 vs B8SSA Chelsea 04B Select Black 1 - CL IV West 1 vs.SAF 2004 Premier - CL IV West3
 380699  Durkan Soccer Complex  03:00 PM  1 B13 vs B7SA / CFA Dalton 04 Elite - CL IV West 6 vs.Georgia Storm Troup U13 - CL IV West2
 380720  Silverbacks Park  03:30 PM  FD B3 vs B10Atlanta City - BU13 - CL IV West 3 vs.Oconee FC 04 Red - CL IV West2

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 380711  TBD   --    --  B13 vs B11SA / CFA Dalton 04 Elite - CL IV West 12 vs.Ga Revolution 04 Silver - CL IV West0
 380687  Lakeshore Park  11:00 AM  1 B13 vs B3SA / CFA Dalton 04 Elite - CL IV West 4 vs.Atlanta City - BU13 - CL IV West1
 380686  Adams Park  02:00 PM  1 B12 vs B4SSA Chelsea 04B Select Black 1 - CL IV West 2 vs.Augusta Arsenal 04 Blue - CL IV West1
 380707  Holland Sports Complex  02:00 PM  4 B2 vs B7ATHENS UNITED 04 BOYS BLACK - CL IV West 0 vs.Georgia Storm Troup U13 - CL IV West8
 380646  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  10 B8 vs B9SAF 2004 Premier - CL IV West 0 vs.NTH NASA 04 Select - CL IV West2

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 380703  Gary Pirkle  08:00 AM  2 B1 vs B11All-In FC 04 Boys Blue - CL IV West 6 vs.Ga Revolution 04 Silver - CL IV West1
 380704  Adams Park  01:00 PM  1 B12 vs B10SSA Chelsea 04B Select Black 1 - CL IV West 0 vs.Oconee FC 04 Red - CL IV West5
 380709  Georgia Soccer Park  01:00 PM  6 B5 vs B4Concorde Fire Central Red - CL IV West 0 vs.Augusta Arsenal 04 Blue - CL IV West3
 380705  James Brown Pk - Dalton  03:00 PM  1 B13 vs B9SA / CFA Dalton 04 Elite - CL IV West 0 vs.NTH NASA 04 Select - CL IV West0
 380695  Silverbacks Park  05:30 PM  FD B3 vs B2Atlanta City - BU13 - CL IV West 7 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS BLACK - CL IV West0

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 380652  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  9 B8 vs B11SAF 2004 Premier - CL IV West 4 vs.Ga Revolution 04 Silver - CL IV West0
 380653  Metro North Pk  01:00 PM  3 B9 vs B10NTH NASA 04 Select - CL IV West 0 vs.Oconee FC 04 Red - CL IV West7
 380669  Troup Soccer Complex  02:00 PM  2 B7 vs B5Georgia Storm Troup U13 - CL IV West 7 vs.Concorde Fire Central Red - CL IV West1






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.