Fall 2016 Athena & Classic
Team Schedules - BU14 Classic II
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall16athenaandclassic.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=CE1263AA-4BE3-47F1-B0A8-B310AD08080A&tournamentguid=857574B9-E34E-4771-98F6-25CE62A1D108&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL B      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 B5 : DSC 03B Revolution Premier - CL II552555555525-054 23  11  2 0
 B7 : Impact SC 03B Elite - CL II555255525505-049 31  12  2 1
 B9 : MAYSA Central Ga - BU14 2003 - CL II005020555555-037 8  20  7 1
 B10 : NTH NASA 03 Premier - CL II505555020502-034 4  12  3 0
 B3 : Concorde Fire North Elite - CL II225202252055-032 6  11  4 0
 B11 : Roswell Santos Blue - CL II205255025005-031 3  19  1 0
 B6 : GS 03B Gold - CL II252525000520-028 -2  28  2 0
 B4 : DDYSC 03 Wolves Elite - CL II055202205500-026 -1  27  3 1
 B8 : Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II552000020252-023 -4  25  3 1
 B13 : YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II500050002502-019 -15  40  3 0
 B2 : Concorde Fire Central Black - CL II202250000050-016 -11  26  3 0
 B1 : Augusta Arsenal 03 Gold - CL II220500020050-016 -15  28  2 0
 B12 : SAF 2003 Elite - CL II000205000000-07 -27  49  8 1

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408923  Rabbit Hill Park  09:00 AM  2 B5 vs B12DSC 03B Revolution Premier - CL II 6 vs.SAF 2003 Elite - CL II1
 408922  DeKalb School for the Arts  11:00 AM  1 B4 vs B13DDYSC 03 Wolves Elite - CL II 2 vs.YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II3
 408920  Concorde Ashford Dunwoody  03:00 PM  1 B2 vs B1Concorde Fire Central Black - CL II 2 vs.Augusta Arsenal 03 Gold - CL II2
 408924  East Carrollton Park  05:30 PM  EC 3 B6 vs B11GS 03B Gold - CL II 1 vs.Roswell Santos Blue - CL II1
 408926  Maynard Jackson HS  07:30 PM  1 B8 vs B9Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II 1 vs.MAYSA Central Ga - BU14 2003 - CL II0

Bracket - Sunday, September 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408928  Wade Walker Park  12:00 PM  2 B4 vs B2DDYSC 03 Wolves Elite - CL II 1 vs.Concorde Fire Central Black - CL II0
 408927  Augusta Soccer Park  01:00 PM  6 B1 vs B3Augusta Arsenal 03 Gold - CL II 0 vs.Concorde Fire North Elite - CL II0
 408932  Arizona Avenue  01:00 PM  1 B8 vs B11Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II 3 vs.Roswell Santos Blue - CL II1
 408931  Badger Creek Complex  01:45 PM  2 B7 vs B12Impact SC 03B Elite - CL II 7 vs.SAF 2003 Elite - CL II0
 408933  Bill Wood Park - fka Heritage  05:00 PM  1 B9 vs B10MAYSA Central Ga - BU14 2003 - CL II 1 vs.NTH NASA 03 Premier - CL II2
 408930  East Carrollton Park  05:30 PM  EC 3 B6 vs B13GS 03B Gold - CL II 3 vs.YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II0

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408985  Grizzard Park - Rome  12:00 PM  1 B13 vs B9YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II 3 vs.MAYSA Central Ga - BU14 2003 - CL II4
 408936  East Carrollton Park  01:00 PM  EC 3 B6 vs B2GS 03B Gold - CL II 2 vs.Concorde Fire Central Black - CL II2
 408940  Noonday Park  03:00 PM  11 B10 vs B11NTH NASA 03 Premier - CL II 0 vs.Roswell Santos Blue - CL II2

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408946  Noonday Park  11:00 AM  02 B10 vs B13NTH NASA 03 Premier - CL II 6 vs.YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II0
 408944  Arizona Avenue  11:00 AM  2 B8 vs B2Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II 1 vs.Concorde Fire Central Black - CL II1
 408957  Bill Wood Park - fka Heritage  11:30 AM  1 B9 vs B5MAYSA Central Ga - BU14 2003 - CL II 1 vs.DSC 03B Revolution Premier - CL II5

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408954  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 B12 vs B13SAF 2003 Elite - CL II 2 vs.YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II4
 408951  Bill Wood Park - fka Heritage  03:00 PM  1 B9 vs B3MAYSA Central Ga - BU14 2003 - CL II 1 vs.Concorde Fire North Elite - CL II1
 408950  Arizona Avenue  05:00 PM  2 B8 vs B4Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II 3 vs.DDYSC 03 Wolves Elite - CL II5

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408955  Augusta Soccer Park  02:00 PM  1 B1 vs B7Augusta Arsenal 03 Gold - CL II 1 vs.Impact SC 03B Elite - CL II5
 408956  Arizona Avenue  04:30 PM  2 B8 vs B6Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II 1 vs.GS 03B Gold - CL II2

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408962  Arizona Avenue  11:30 AM  2 B8 vs B1Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II 0 vs.Augusta Arsenal 03 Gold - CL II1
 408967  Grizzard Park - Rome  03:00 PM  1 B13 vs B3YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II 1 vs.Concorde Fire North Elite - CL II8
 408963  Bill Wood Park - fka Heritage  03:30 PM  1 B9 vs B7MAYSA Central Ga - BU14 2003 - CL II 0 vs.Impact SC 03B Elite - CL II3
 408965  Grimes Bridge  05:00 PM  2 B11 vs B5Roswell Santos Blue - CL II 2 vs.DSC 03B Revolution Premier - CL II2
 408966  CGSA - Warner Robins  05:00 PM  9 B12 vs B4SAF 2003 Elite - CL II 1 vs.DDYSC 03 Wolves Elite - CL II1

Bracket - Friday, October 07, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408943  Badger Creek Complex  07:15 PM  2 B7 vs B3Impact SC 03B Elite - CL II 1 vs.Concorde Fire North Elite - CL II1

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408958  Noonday Park  01:00 PM  01 B10 vs B4NTH NASA 03 Premier - CL II 2 vs.DDYSC 03 Wolves Elite - CL II1
 408975  Ocee Elementary  02:20 PM  1 B3 vs B2Concorde Fire North Elite - CL II 1 vs.Concorde Fire Central Black - CL II2

Bracket - Sunday, October 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408982  Ocee Elementary  12:45 PM  1 B3 vs B4Concorde Fire North Elite - CL II 1 vs.DDYSC 03 Wolves Elite - CL II1
 408976  Metro North Pk  03:00 PM  3 B10 vs B1NTH NASA 03 Premier - CL II 3 vs.Augusta Arsenal 03 Gold - CL II0
 408979  Grizzard Park - Rome  04:00 PM  1 B13 vs B7YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II 1 vs.Impact SC 03B Elite - CL II6
 408981  Georgia Soccer Park  05:00 PM  4 B2 vs B5Concorde Fire Central Black - CL II 3 vs.DSC 03B Revolution Premier - CL II4

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408984  Noonday Park  01:00 PM  10 B10 vs B12NTH NASA 03 Premier - CL II 2 vs.SAF 2003 Elite - CL II0
 408987  Concorde Ridgeview  01:30 PM  1 B2 vs B7Concorde Fire Central Black - CL II 1 vs.Impact SC 03B Elite - CL II5
 408983  Augusta Soccer Park  02:00 PM  6 B1 vs B11Augusta Arsenal 03 Gold - CL II 1 vs.Roswell Santos Blue - CL II4
 408942  East Carrollton Park  04:30 PM  EC 2 B6 vs B4GS 03B Gold - CL II 4 vs.DDYSC 03 Wolves Elite - CL II4

Bracket - Sunday, October 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408964  East Carrollton Park  02:30 PM  EC 3 B6 vs B10GS 03B Gold - CL II 2 vs.NTH NASA 03 Premier - CL II1
 408990  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  10 B12 vs B1SAF 2003 Elite - CL II 3 vs.Augusta Arsenal 03 Gold - CL II1
 408991  Grizzard Park - Rome  03:00 PM  1 B13 vs B11YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II 1 vs.Roswell Santos Blue - CL II3
 408993  Georgia Soccer Park  03:00 PM  3 B2 vs B9Concorde Fire Central Black - CL II 0 vs.MAYSA Central Ga - BU14 2003 - CL II3

Bracket - Friday, October 21, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409003  Badger Creek Complex  07:15 PM  2 B7 vs B6Impact SC 03B Elite - CL II 7 vs.GS 03B Gold - CL II4

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409001  DeKalb School for the Arts  09:00 AM  1 B4 vs B9DDYSC 03 Wolves Elite - CL II 3 vs.MAYSA Central Ga - BU14 2003 - CL II5
 409002  Rabbit Hill Park  09:00 AM  2 B5 vs B8DSC 03B Revolution Premier - CL II 6 vs.Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II0
 408997  Augusta Soccer Park  02:00 PM  7 B1 vs B13Augusta Arsenal 03 Gold - CL II 0 vs.YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II0
 409000  Ocee Elementary  02:00 PM  1 B3 vs B10Concorde Fire North Elite - CL II 0 vs.NTH NASA 03 Premier - CL II0

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 409007  Wade Walker Park  12:00 PM  2 B4 vs B11DDYSC 03 Wolves Elite - CL II 3 vs.Roswell Santos Blue - CL II1
 409010  Badger Creek Complex  12:45 PM  2 B7 vs B8Impact SC 03B Elite - CL II 3 vs.Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II3
 409005  Concorde Ashford Dunwoody  01:00 PM  1 B2 vs B13Concorde Fire Central Black - CL II 2 vs.YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II3
 409008  Rabbit Hill Park  01:00 PM  2 B5 vs B10DSC 03B Revolution Premier - CL II 2 vs.NTH NASA 03 Premier - CL II0
 409006  Ocee Elementary  03:15 PM  1 B3 vs B12Concorde Fire North Elite - CL II 4 vs.SAF 2003 Elite - CL II0

Bracket - Friday, October 28, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408959  Waller Park Extension  07:00 PM  1 B11 vs B3Roswell Santos Blue - CL II 0 vs.Concorde Fire North Elite - CL II0

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408934  DeKalb School for the Arts  09:00 AM  1 B4 vs B1DDYSC 03 Wolves Elite - CL II 4 vs.Augusta Arsenal 03 Gold - CL II1
 408952  Georgia Soccer Park  04:30 PM  5 B2 vs B10Concorde Fire Central Black - CL II 0 vs.NTH NASA 03 Premier - CL II1
 408935  Rabbit Hill Park  05:00 PM  2 B5 vs B3DSC 03B Revolution Premier - CL II 3 vs.Concorde Fire North Elite - CL II0

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408941  Augusta Soccer Park  01:00 PM  6 B1 vs B5Augusta Arsenal 03 Gold - CL II 1 vs.DSC 03B Revolution Premier - CL II2
 408994  Ocee Elementary  01:00 PM  1 B3 vs B8Concorde Fire North Elite - CL II 1 vs.Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II0
 408960  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  10 B12 vs B2SAF 2003 Elite - CL II 1 vs.Concorde Fire Central Black - CL II2
 408995  Wade Walker Park  04:00 PM  2 B4 vs B7DDYSC 03 Wolves Elite - CL II 0 vs.Impact SC 03B Elite - CL II3

Bracket - Friday, November 04, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408925  Badger Creek Complex  07:15 PM  2 B7 vs B10Impact SC 03B Elite - CL II 3 vs.NTH NASA 03 Premier - CL II0
 409009  Bill Wood Park - fka Heritage  07:30 PM  1 B9 vs B6MAYSA Central Ga - BU14 2003 - CL II 4 vs.GS 03B Gold - CL II0

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408947  Grimes Bridge  04:00 PM  2 B11 vs B12Roswell Santos Blue - CL II 8 vs.SAF 2003 Elite - CL II1
 408948  East Carrollton Park  04:30 PM  EC 3 B6 vs B1GS 03B Gold - CL II 2 vs.Augusta Arsenal 03 Gold - CL II3
 408949  Badger Creek Complex  04:45 PM  2 B7 vs B5Impact SC 03B Elite - CL II 0 vs.DSC 03B Revolution Premier - CL II1

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408971  East Roswell Park  01:00 PM  2 B11 vs B7Roswell Santos Blue - CL II 0 vs.Impact SC 03B Elite - CL II5
 408972  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  9 B12 vs B6SAF 2003 Elite - CL II 1 vs.GS 03B Gold - CL II3
 408969  Augusta Soccer Park  03:00 PM  1 B1 vs B9Augusta Arsenal 03 Gold - CL II 2 vs.MAYSA Central Ga - BU14 2003 - CL II3
 408970  Noonday Park  03:00 PM  01 B10 vs B8NTH NASA 03 Premier - CL II 1 vs.Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II1
 408973  Grizzard Park - Rome  03:00 PM  2 B13 vs B5YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II 1 vs.DSC 03B Revolution Premier - CL II2

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408996  Rabbit Hill Park  09:00 AM  2 B5 vs B6DSC 03B Revolution Premier - CL II 1 vs.GS 03B Gold - CL II1
 408977  Grimes Bridge  10:45 AM  2 B11 vs B9Roswell Santos Blue - CL II 0 vs.MAYSA Central Ga - BU14 2003 - CL II2
 408978  MSC  03:00 PM  1 B12 vs B8SAF 2003 Elite - CL II 2 vs.Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II4

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 408989  Rabbit Hill Park  01:00 PM  2 B5 vs B4DSC 03B Revolution Premier - CL II 3 vs.DDYSC 03 Wolves Elite - CL II1
 408939  Bill Wood Park - fka Heritage  02:30 PM  1 B9 vs B12MAYSA Central Ga - BU14 2003 - CL II 7 vs.SAF 2003 Elite - CL II0
 408988  Ocee Elementary  02:45 PM  1 B3 vs B6Concorde Fire North Elite - CL II 3 vs.GS 03B Gold - CL II2
 408938  Grizzard Park - Rome  03:00 PM  2 B13 vs B8YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II 2 vs.Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II2
 408999  Waller Park Extension  05:00 PM  1 B11 vs B2Roswell Santos Blue - CL II 2 vs.Concorde Fire Central Black - CL II0






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.