Fall 2016 Athena & Classic
Team Schedules - BU17 Classic II
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall16athenaandclassic.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=D27641FF-AC60-4CF0-83C2-6027D585C377&tournamentguid=857574B9-E34E-4771-98F6-25CE62A1D108&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A3 : Georgia FC 00 Chilpo - BU17 - CL II2555555505-042 17  17  10 0
 A5 : Lanier Sharks 00 - CL II5505252550-034 18  11  10 2
 A7 : SAF 2000 Elite - CL II0555052552-034 11  15  5 0
 A6 : NTH NASA 00 Premier - CL II5050550055-030 8  18  10 1
 A11 : YMCA Arsenal Rome - BU17 - CL II0525000555-027 4  20  5 0
 A2 : DSC 00B Revolution Premier - CL II2500050552-024 -4  22  9 0
 A10 : UFA South Georgia 00B Premier - CL II0050525500-022 -5  26  7 0
 A9 : SSA Savannah UTD 00B Premier - CL II5050000550-020 -7  32  8 1
 A1 : CFC Red Star - BU17 Elite - CL II5505022000-019 -6  24  13 0
 A8 : Smyrna Soccer Club Select 2000 Red- BU17 - CL II0002552000-014 -5  25  21 2
 A4 : GSA 00 Red - CL II0000000200-02 -31  53  4 2

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419593  Rabbit Hill Park  11:00 AM  1 A2 vs A3DSC 00B Revolution Premier - CL II 3 vs.Georgia FC 00 Chilpo - BU17 - CL II3
 419595  Friendly City Park  04:00 PM  3 A10 vs A6UFA South Georgia 00B Premier - CL II 0 vs.NTH NASA 00 Premier - CL II2
 419592  CYSA  05:00 PM  7 A1 vs A4CFC Red Star - BU17 Elite - CL II 6 vs.GSA 00 Red - CL II2
 419596  Chatham Co Soccer Complex  05:00 PM  5 A9 vs A7SSA Savannah UTD 00B Premier - CL II 4 vs.SAF 2000 Elite - CL II2

Bracket - Sunday, September 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419602  CYSA  01:00 PM  11 A1 vs A6CFC Red Star - BU17 Elite - CL II 2 vs.NTH NASA 00 Premier - CL II1
 419615  GSA  01:00 PM  Schr A4 vs A5GSA 00 Red - CL II 0 vs.Lanier Sharks 00 - CL II8
 419600  MSC  01:00 PM  1 A7 vs A10SAF 2000 Elite - CL II 6 vs.UFA South Georgia 00B Premier - CL II1

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419599  Noonday Park  09:00 AM  11 A6 vs A11NTH NASA 00 Premier - CL II 4 vs.YMCA Arsenal Rome - BU17 - CL II0
 419598  GSA  10:00 AM  Schr A4 vs A2GSA 00 Red - CL II 3 vs.DSC 00B Revolution Premier - CL II4

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419597  Allen Creek  02:45 PM  1 A5 vs A1Lanier Sharks 00 - CL II 4 vs.CFC Red Star - BU17 Elite - CL II0
 419646  CGSA - Warner Robins  05:00 PM  9 A7 vs A8SAF 2000 Elite - CL II 4 vs.Smyrna Soccer Club Select 2000 Red- BU17 - CL II2

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419604  Bethesda Park  12:00 PM  Park A3 vs A4Georgia FC 00 Chilpo - BU17 - CL II 7 vs.GSA 00 Red - CL II4
 419606  Friendly City Park  04:00 PM  3 A10 vs A8UFA South Georgia 00B Premier - CL II 1 vs.Smyrna Soccer Club Select 2000 Red- BU17 - CL II0

Bracket - Sunday, September 25, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419617  Chatham Co Soccer Complex  01:00 PM  3 A9 vs A1SSA Savannah UTD 00B Premier - CL II 2 vs.CFC Red Star - BU17 Elite - CL II4

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419610  River Line Park  09:00 AM  1 A8 vs A11Smyrna Soccer Club Select 2000 Red- BU17 - CL II 3 vs.YMCA Arsenal Rome - BU17 - CL II4
 419607  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 A7 vs A1SAF 2000 Elite - CL II 2 vs.CFC Red Star - BU17 Elite - CL II0
 419609  Allen Creek  04:00 PM  4 A5 vs A3Lanier Sharks 00 - CL II 2 vs.Georgia FC 00 Chilpo - BU17 - CL II3
 419611  Chatham Co Soccer Complex  05:00 PM  4 A9 vs A10SSA Savannah UTD 00B Premier - CL II 3 vs.UFA South Georgia 00B Premier - CL II1

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419612  CYSA  01:30 PM  9 A1 vs A8CFC Red Star - BU17 Elite - CL II 1 vs.Smyrna Soccer Club Select 2000 Red- BU17 - CL II1
 419603  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A2 vs A5DSC 00B Revolution Premier - CL II 0 vs.Lanier Sharks 00 - CL II4

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419614  Bethesda Park  02:00 PM  Park A3 vs A6Georgia FC 00 Chilpo - BU17 - CL II 5 vs.NTH NASA 00 Premier - CL II2

Bracket - Sunday, October 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419594  Grizzard Park - Rome  12:00 PM  1 A11 vs A5YMCA Arsenal Rome - BU17 - CL II 3 vs.Lanier Sharks 00 - CL II3

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419620  Noonday Park  09:00 AM  01 A6 vs A4NTH NASA 00 Premier - CL II 7 vs.GSA 00 Red - CL II2
 419619  CGSA - Warner Robins  09:00 AM  9 A7 vs A3SAF 2000 Elite - CL II 0 vs.Georgia FC 00 Chilpo - BU17 - CL II1
 419618  River Line Park  01:00 PM  1 A8 vs A2Smyrna Soccer Club Select 2000 Red- BU17 - CL II 4 vs.DSC 00B Revolution Premier - CL II2

Bracket - Sunday, October 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419640  Chatham Co Soccer Complex  11:00 AM  3 A9 vs A5SSA Savannah UTD 00B Premier - CL II 0 vs.Lanier Sharks 00 - CL II6
 419639  Friendly City Park  02:15 PM  3 A10 vs A4UFA South Georgia 00B Premier - CL II 4 vs.GSA 00 Red - CL II1
 419608  Metro North Pk  05:00 PM  4 A6 vs A2NTH NASA 00 Premier - CL II 1 vs.DSC 00B Revolution Premier - CL II0

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419625  GSA  09:00 AM  Schr A4 vs A7GSA 00 Red - CL II 1 vs.SAF 2000 Elite - CL II6
 419622  CYSA  01:00 PM  7 A1 vs A10CFC Red Star - BU17 Elite - CL II 4 vs.UFA South Georgia 00B Premier - CL II4
 419623  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A2 vs A9DSC 00B Revolution Premier - CL II 3 vs.SSA Savannah UTD 00B Premier - CL II1

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419601  River Line Park  02:30 PM  1 A8 vs A9Smyrna Soccer Club Select 2000 Red- BU17 - CL II 4 vs.SSA Savannah UTD 00B Premier - CL II1

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419630  River Line Park  11:00 AM  1 A8 vs A4Smyrna Soccer Club Select 2000 Red- BU17 - CL II 0 vs.GSA 00 Red - CL II0
 419628  Friendly City Park  12:30 PM  3 A10 vs A2UFA South Georgia 00B Premier - CL II 4 vs.DSC 00B Revolution Premier - CL II1
 419627  Grizzard Park - Rome  02:00 PM  1 A11 vs A1YMCA Arsenal Rome - BU17 - CL II 4 vs.CFC Red Star - BU17 Elite - CL II0
 419629  Chatham Co Soccer Complex  03:00 PM  3 A9 vs A3SSA Savannah UTD 00B Premier - CL II 1 vs.Georgia FC 00 Chilpo - BU17 - CL II4
 419631  MSC  05:00 PM  1 A7 vs A5SAF 2000 Elite - CL II 1 vs.Lanier Sharks 00 - CL II1

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419621  Friendly City Park  01:00 PM  3 A10 vs A11UFA South Georgia 00B Premier - CL II 1 vs.YMCA Arsenal Rome - BU17 - CL II0

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419636  Noonday Park  11:00 AM  01 A6 vs A7NTH NASA 00 Premier - CL II 2 vs.SAF 2000 Elite - CL II3
 419632  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A2 vs A11DSC 00B Revolution Premier - CL II 2 vs.YMCA Arsenal Rome - BU17 - CL II0
 419633  Bethesda Park  04:00 PM  Bute A3 vs A10Georgia FC 00 Chilpo - BU17 - CL II 1 vs.UFA South Georgia 00B Premier - CL II0
 419634  GSA  04:00 PM  Schr A4 vs A9GSA 00 Red - CL II 1 vs.SSA Savannah UTD 00B Premier - CL II5
 419635  Allen Creek  04:00 PM  2 A5 vs A8Lanier Sharks 00 - CL II 1 vs.Smyrna Soccer Club Select 2000 Red- BU17 - CL II0

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419645  Metro North Pk  09:00 AM  3 A6 vs A9NTH NASA 00 Premier - CL II 3 vs.SSA Savannah UTD 00B Premier - CL II4
 419644  Allen Creek  10:30 AM  1 A5 vs A10Lanier Sharks 00 - CL II 8 vs.UFA South Georgia 00B Premier - CL II2
 419624  Bethesda Park  11:00 AM  Park A3 vs A8Georgia FC 00 Chilpo - BU17 - CL II 8 vs.Smyrna Soccer Club Select 2000 Red- BU17 - CL II2
 419605  Grizzard Park - Rome  05:00 PM  3 A11 vs A7YMCA Arsenal Rome - BU17 - CL II 1 vs.SAF 2000 Elite - CL II2

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419616  Grizzard Park - Rome  10:00 AM  3 A11 vs A9YMCA Arsenal Rome - BU17 - CL II 4 vs.SSA Savannah UTD 00B Premier - CL II2
 419637  CYSA  01:00 PM  9 A1 vs A2CFC Red Star - BU17 Elite - CL II 0 vs.DSC 00B Revolution Premier - CL II1
 419641  River Line Park  03:30 PM  1 A8 vs A6Smyrna Soccer Club Select 2000 Red- BU17 - CL II 2 vs.NTH NASA 00 Premier - CL II3
 419638  Grizzard Park - Rome  04:00 PM  3 A11 vs A3YMCA Arsenal Rome - BU17 - CL II 2 vs.Georgia FC 00 Chilpo - BU17 - CL II1

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 419642  Bethesda Park  01:00 PM  Bute A3 vs A1Georgia FC 00 Chilpo - BU17 - CL II 3 vs.CFC Red Star - BU17 Elite - CL II1
 419626  Allen Creek  02:00 PM  2 A5 vs A6Lanier Sharks 00 - CL II 0 vs.NTH NASA 00 Premier - CL II2
 419613  Rabbit Hill Park  03:00 PM  2 A2 vs A7DSC 00B Revolution Premier - CL II 2 vs.SAF 2000 Elite - CL II2
 419643  GSA  03:00 PM  Spen A4 vs A11GSA 00 Red - CL II 2 vs.YMCA Arsenal Rome - BU17 - CL II6






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.