Fall 2016 Athena & Classic
Team Schedules - BU13 Classic III West
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall16athenaandclassic.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=E384D642-27BC-4E93-80F4-44085C9DC75B&tournamentguid=857574B9-E34E-4771-98F6-25CE62A1D108&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL B      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 B3 : CFC Red Star - BU13 Elite - CL III West0555555555555-060 36  8  2 0
 B14 : UFA South Georgia 04B Premier - CL III West5525555552505-054 29  19  4 0
 B8 : Alianza Gold B13 - CL III West5555555550005-050 32  21  4 0
 B11 : SAF 2004 Elite - CL III West5505025055255-044 16  22  2 0
 B10 : Smyrna Soccer Club Select 2004 Red - BU13 - CL II55055-45055055-041 13  14  4 0
 B12 : Nexus FC 04 Elite - CL III West0050250505550-032 0  32  2 0
 B2 : Atlanta Fire - 2004 Gold - CL III West0000550505550-030 -3  28  3 0
 B9 : SSA Chelsea 04B select White 1 - CL III West0052025050055-029 0  29  0 0
 B4 : Concorde Fire Central White - CL III West5052205000550-029 0  25  0 0
 B5 : DDYSC 04 Wolves Premier - CL III West5050550020200-024 -17  38  1 0
 B6 : GSA 05 Premier - U12 Acad. - CL III West0552020500200-021 -8  30  2 0
 B7 : NTH NASA 04 Premier - CL III West0000005000205-012 -30  45  0 0
 B13 : UFA Norcross 04B Red - CL III West0000000000220-04 -40  86  0 0
 B1 : AFC Lightning 04 Gold - CL III West002050000000-4-03 -28  48  2 0

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 842905  GSA  12:00 PM  Mill B6 vs B11GSA 05 Premier - U12 Acad. - CL III West 1 vs.SAF 2004 Elite - CL III West3
 842902  CYSA  01:00 PM  6 B3 vs B14CFC Red Star - BU13 Elite - CL III West 2 vs.UFA South Georgia 04B Premier - CL III West4
 842907  West Gwinnett Park  02:30 PM  1 B8 vs B9Alianza Gold B13 - CL III West 5 vs.SSA Chelsea 04B select White 1 - CL III West1
 842906  Noonday Park  03:00 PM  09 B7 vs B10NTH NASA 04 Premier - CL III West 1 vs.Smyrna Soccer Club Select 2004 Red - BU13 - CL III West2
 842903  Concorde Ridgeview  04:50 PM  1 B4 vs B13Concorde Fire Central White - CL III West 7 vs.UFA Norcross 04B Red - CL III West0
 842904  DeKalb School for the Arts  05:00 PM  1 B5 vs B12DDYSC 04 Wolves Premier - CL III West 2 vs.Nexus FC 04 Elite - CL III West1

Bracket - Sunday, September 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 842988  Concorde Ashford Dunwoody  12:00 PM  1 B4 vs B11Concorde Fire Central White - CL III West 2 vs.SAF 2004 Elite - CL III West3
 842991  UQP  03:00 PM  01 B7 vs B8NTH NASA 04 Premier - CL III West 0 vs.Alianza Gold B13 - CL III West10
 842987  CYSA  03:30 PM  11 B3 vs B12CFC Red Star - BU13 Elite - CL III West 3 vs.Nexus FC 04 Elite - CL III West0
 842929  GSA  04:30 PM  Schr B6 vs B1GSA 05 Premier - U12 Acad. - CL III West 6 vs.AFC Lightning 04 Gold - CL III West0

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 842914  Central Park  09:00 AM  9 B9 vs B10SSA Chelsea 04B select White 1 - CL III West 0 vs.Smyrna Soccer Club Select 2004 Red - BU13 - CL III West3
 842908  McCurry Park  11:00 AM  25 B1 vs B3AFC Lightning 04 Gold - CL III West 0 vs.CFC Red Star - BU13 Elite - CL III West10
 842911  GSA  01:30 PM  Grif B6 vs B13GSA 05 Premier - U12 Acad. - CL III West 5 vs.UFA Norcross 04B Red - CL III West1
 842909  Concorde Ashford Dunwoody  01:45 PM  1 B4 vs B2Concorde Fire Central White - CL III West 3 vs.Atlanta Fire - 2004 Gold - CL III West2
 842912  Metro North Pk  03:00 PM  3 B7 vs B12NTH NASA 04 Premier - CL III West 0 vs.Nexus FC 04 Elite - CL III West2
 842913  West Gwinnett Park  03:30 PM  1 B8 vs B11Alianza Gold B13 - CL III West 5 vs.SAF 2004 Elite - CL III West3

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 842972  Pinckneyville Park - UFA Norcross  01:00 PM  4 B13 vs B11UFA Norcross 04B Red - CL III West 0 vs.SAF 2004 Elite - CL III West10
 842973  Friendly City Park  01:00 PM  2 B14 vs B10UFA South Georgia 04B Premier - CL III West 3 vs.Smyrna Soccer Club Select 2004 Red - BU13 - CL III West2

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 842920  Central Park  09:00 AM  9 B9 vs B12SSA Chelsea 04B select White 1 - CL III West 3 vs.Nexus FC 04 Elite - CL III West0
 842915  McCurry Park  11:00 AM  25 B1 vs B4AFC Lightning 04 Gold - CL III West 2 vs.Concorde Fire Central White - CL III West2
 842921  River Line Park  01:00 PM  1 B10 vs B11Smyrna Soccer Club Select 2004 Red - BU13 - CL III West 2 vs.SAF 2004 Elite - CL III West0
 842916  DeKalb School for the Arts  03:00 PM  1 B5 vs B3DDYSC 04 Wolves Premier - CL III West 0 vs.CFC Red Star - BU13 Elite - CL III West6

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 842922  McCurry Park  09:00 AM  21 B1 vs B5AFC Lightning 04 Gold - CL III West 2 vs.DDYSC 04 Wolves Premier - CL III West3
 842927  River Line Park  12:30 PM  1 B10 vs B13Smyrna Soccer Club Select 2004 Red - BU13 - CL III West 5 vs.UFA Norcross 04B Red - CL III West0
 842928  MSC  01:00 PM  1 B11 vs B12SAF 2004 Elite - CL III West 4 vs.Nexus FC 04 Elite - CL III West4
 842924  UQP  01:00 PM  01 B7 vs B3NTH NASA 04 Premier - CL III West 0 vs.CFC Red Star - BU13 Elite - CL III West7
 842923  GSA  01:30 PM  Grif B6 vs B4GSA 05 Premier - U12 Acad. - CL III West 0 vs.Concorde Fire Central White - CL III West0
 842926  Whitlock  03:00 PM  11 B9 vs B14SSA Chelsea 04B select White 1 - CL III West 3 vs.UFA South Georgia 04B Premier - CL III West3
 842925  West Gwinnett Park  04:00 PM  1 B8 vs B2Alianza Gold B13 - CL III West 5 vs.Atlanta Fire - 2004 Gold - CL III West1

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 842978  McCurry Park  12:00 PM  25 B1 vs B13AFC Lightning 04 Gold - CL III West 3 vs.UFA Norcross 04B Red - CL III West1
 842983  Wade Walker Park  12:00 PM  2 B5 vs B8DDYSC 04 Wolves Premier - CL III West 0 vs.Alianza Gold B13 - CL III West8
 842918  UQP  01:00 PM  01 B7 vs B14NTH NASA 04 Premier - CL III West 0 vs.UFA South Georgia 04B Premier - CL III West4
 842981  CYSA  03:30 PM  9 B3 vs B10CFC Red Star - BU13 Elite - CL III West 4F vs.Smyrna Soccer Club Select 2004 Red - BU13 - CL III West
Forfeited Game
0
 842980  Scott Hudgens Park  04:00 PM  2 B2 vs B11Atlanta Fire - 2004 Gold - CL III West 2 vs.SAF 2004 Elite - CL III West4

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 842931  West Gwinnett Park  10:45 AM  1 B8 vs B4Alianza Gold B13 - CL III West 3 vs.Concorde Fire Central White - CL III West0
 842930  UQP  11:00 AM  01 B7 vs B5NTH NASA 04 Premier - CL III West 0 vs.DDYSC 04 Wolves Premier - CL III West2
 842935  Old Patrick Henry HS Fields  03:00 PM  1 B12 vs B13Nexus FC 04 Elite - CL III West 13 vs.UFA Norcross 04B Red - CL III West0

Bracket - Sunday, October 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 842933  River Line Park  11:00 AM  1 B10 vs B2Smyrna Soccer Club Select 2004 Red - BU13 - CL III West 4 vs.Atlanta Fire - 2004 Gold - CL III West0
 842919  West Gwinnett Park  04:00 PM  1 B8 vs B13Alianza Gold B13 - CL III West 9 vs.UFA Norcross 04B Red - CL III West2

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 842936  McCurry Park  09:00 AM  25 B1 vs B7AFC Lightning 04 Gold - CL III West 0 vs.NTH NASA 04 Premier - CL III West1
 842940  CGSA - Warner Robins  11:00 AM  10 B11 vs B3SAF 2004 Elite - CL III West 2 vs.CFC Red Star - BU13 Elite - CL III West3
 842937  West Gwinnett Park  12:00 PM  1 B8 vs B6Alianza Gold B13 - CL III West 7 vs.GSA 05 Premier - U12 Acad. - CL III West1
 842941  Old Patrick Henry HS Fields  01:30 PM  1 B12 vs B2Nexus FC 04 Elite - CL III West 1 vs.Atlanta Fire - 2004 Gold - CL III West5
 842942  Pinckneyville Park - UFA Norcross  04:30 PM  5 B13 vs B14UFA Norcross 04B Red - CL III West 0 vs.UFA South Georgia 04B Premier - CL III West14
 842938  Whitlock  05:00 PM  11 B9 vs B5SSA Chelsea 04B select White 1 - CL III West 1 vs.DDYSC 04 Wolves Premier - CL III West2
 842939  River Line Park  06:00 PM  1 B10 vs B4Smyrna Soccer Club Select 2004 Red - BU13 - CL III West 1 vs.Concorde Fire Central White - CL III West2

Bracket - Sunday, October 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 842910  Wade Walker Park  10:00 AM  2 B5 vs B14DDYSC 04 Wolves Premier - CL III West 2 vs.UFA South Georgia 04B Premier - CL III West5
 842990  GSA  01:00 PM  Mill B6 vs B9GSA 05 Premier - U12 Acad. - CL III West 2 vs.SSA Chelsea 04B select White 1 - CL III West2
 842986  Bunten Road Park  04:00 PM  2 B2 vs B13Atlanta Fire - 2004 Gold - CL III West 2 vs.UFA Norcross 04B Red - CL III West0

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 842945  River Line Park  12:30 PM  1 B10 vs B6Smyrna Soccer Club Select 2004 Red - BU13 - CL III West 4 vs.GSA 05 Premier - U12 Acad. - CL III West2
 842947  Old Patrick Henry HS Fields  01:30 PM  1 B12 vs B4Nexus FC 04 Elite - CL III West 4 vs.Concorde Fire Central White - CL III West1
 842943  West Gwinnett Park  02:00 PM  1 B8 vs B1Alianza Gold B13 - CL III West 7 vs.AFC Lightning 04 Gold - CL III West3
 842948  Pinckneyville Park - UFA Norcross  02:30 PM  5 B13 vs B3UFA Norcross 04B Red - CL III West 0 vs.CFC Red Star - BU13 Elite - CL III West8
 842949  Friendly City Park  03:00 PM  2 B14 vs B2UFA South Georgia 04B Premier - CL III West 6 vs.Atlanta Fire - 2004 Gold - CL III West0
 842944  Whitlock  03:00 PM  10 B9 vs B7SSA Chelsea 04B select White 1 - CL III West 6 vs.NTH NASA 04 Premier - CL III West0
 842946  MSC  05:00 PM  1 B11 vs B5SAF 2004 Elite - CL III West 5 vs.DDYSC 04 Wolves Premier - CL III West0

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 842901  Scott Hudgens Park  01:00 PM  2 B2 vs B1Atlanta Fire - 2004 Gold - CL III West 3 vs.AFC Lightning 04 Gold - CL III West1
 842984  GSA  01:00 PM  Mill B6 vs B7GSA 05 Premier - U12 Acad. - CL III West 3 vs.NTH NASA 04 Premier - CL III West0
 842979  Friendly City Park  02:15 PM  2 B14 vs B12UFA South Georgia 04B Premier - CL III West 8 vs.Nexus FC 04 Elite - CL III West1
 842932  Central Park  04:00 PM  9 B9 vs B3SSA Chelsea 04B select White 1 - CL III West 1 vs.CFC Red Star - BU13 Elite - CL III West7

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 842950  McCurry Park  11:00 AM  25 B1 vs B9AFC Lightning 04 Gold - CL III West 0 vs.SSA Chelsea 04B select White 1 - CL III West5
 842952  CGSA - Warner Robins  11:00 AM  10 B11 vs B7SAF 2004 Elite - CL III West 4 vs.NTH NASA 04 Premier - CL III West0
 842956  Scott Hudgens Park  01:00 PM  2 B2 vs B3Atlanta Fire - 2004 Gold - CL III West 0 vs.CFC Red Star - BU13 Elite - CL III West1
 842953  Old Patrick Henry HS Fields  01:30 PM  1 B12 vs B6Nexus FC 04 Elite - CL III West 3 vs.GSA 05 Premier - U12 Acad. - CL III West0
 842951  River Line Park  02:30 PM  1 B10 vs B8Smyrna Soccer Club Select 2004 Red - BU13 - CL III West 1 vs.Alianza Gold B13 - CL III West0
 842955  Packer Park  04:00 PM  2 B14 vs B4UFA South Georgia 04B Premier - CL III West 6 vs.Concorde Fire Central White - CL III West0
 842954  Pinckneyville Park - UFA Norcross  04:30 PM  4 B13 vs B5UFA Norcross 04B Red - CL III West 1 vs.DDYSC 04 Wolves Premier - CL III West1

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 842934  MSC  01:00 PM  1 B11 vs B14SAF 2004 Elite - CL III West 2 vs.UFA South Georgia 04B Premier - CL III West2

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 842960  Pinckneyville Park - UFA Norcross  08:30 AM  5 B13 vs B7UFA Norcross 04B Red - CL III West 1 vs.NTH NASA 04 Premier - CL III West1
 842958  CGSA - Warner Robins  09:00 AM  9 B11 vs B9SAF 2004 Elite - CL III West 2 vs.SSA Chelsea 04B select White 1 - CL III West1
 842962  Scott Hudgens Park  09:00 AM  2 B2 vs B5Atlanta Fire - 2004 Gold - CL III West 3 vs.DDYSC 04 Wolves Premier - CL III West1
 842957  River Line Park  01:30 PM  1 B10 vs B1Smyrna Soccer Club Select 2004 Red - BU13 - CL III West 0 vs.AFC Lightning 04 Gold - CL III West0
 842959  Old Patrick Henry HS Fields  03:00 PM  1 B12 vs B8Nexus FC 04 Elite - CL III West 4 vs.Alianza Gold B13 - CL III West3
 842961  Friendly City Park  03:00 PM  2 B14 vs B6UFA South Georgia 04B Premier - CL III West 4 vs.GSA 05 Premier - U12 Acad. - CL III West1
 842963  CYSA  05:00 PM  9 B3 vs B4CFC Red Star - BU13 Elite - CL III West 2 vs.Concorde Fire Central White - CL III West0

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 842976  Concorde Ashford Dunwoody  12:45 PM  1 B4 vs B7Concorde Fire Central White - CL III West 4 vs.NTH NASA 04 Premier - CL III West0
 842971  Old Patrick Henry HS Fields  03:00 PM  1 B12 vs B1Nexus FC 04 Elite - CL III West 3 vs.AFC Lightning 04 Gold - CL III West0
 842974  Scott Hudgens Park  04:00 PM  2 B2 vs B9Atlanta Fire - 2004 Gold - CL III West 4 vs.SSA Chelsea 04B select White 1 - CL III West1
 842977  Wade Walker Park  04:00 PM  2 B5 vs B6DDYSC 04 Wolves Premier - CL III West 1 vs.GSA 05 Premier - U12 Acad. - CL III West1
 842975  CYSA  05:00 PM  10 B3 vs B8CFC Red Star - BU13 Elite - CL III West 4 vs.Alianza Gold B13 - CL III West1

Bracket - Friday, November 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 842917  GSA  07:30 PM  Mill B6 vs B2GSA 05 Premier - U12 Acad. - CL III West 0 vs.Atlanta Fire - 2004 Gold - CL III West1

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 842964  PAC  10:00 AM  1 B1 vs B11AFC Lightning 04 Gold - CL III West 0 vs.SAF 2004 Elite - CL III West3
 842967  Packer Park  11:00 AM  3 B14 vs B8UFA South Georgia 04B Premier - CL III West 1 vs.Alianza Gold B13 - CL III West6
 842968  Scott Hudgens Park  01:00 PM  6 B2 vs B7Atlanta Fire - 2004 Gold - CL III West 0 vs.NTH NASA 04 Premier - CL III West1
 842966  Pinckneyville Park - UFA Norcross  02:30 PM  5 B13 vs B9UFA Norcross 04B Red - CL III West 0 vs.SSA Chelsea 04B select White 1 - CL III West8
 842970  Georgia Soccer Park  02:45 PM  6 B4 vs B5Concorde Fire Central White - CL III West 4 vs.DDYSC 04 Wolves Premier - CL III West0
 842965  Old Patrick Henry HS Fields  03:00 PM  1 B12 vs B10Nexus FC 04 Elite - CL III West 2 vs.Smyrna Soccer Club Select 2004 Red - BU13 - CL III West3

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 842989  Wade Walker Park  12:00 PM  2 B5 vs B10DDYSC 04 Wolves Premier - CL III West 0 vs.Smyrna Soccer Club Select 2004 Red - BU13 - CL III West1
 842982  Concorde Ashford Dunwoody  01:20 PM  1 B4 vs B9Concorde Fire Central White - CL III West 1 vs.SSA Chelsea 04B select White 1 - CL III West2
 842985  Packer Park  03:00 PM  1 B14 vs B1UFA South Georgia 04B Premier - CL III West 4F vs.AFC Lightning 04 Gold - CL III West
Forfeited Game
0
 842969  CYSA  04:00 PM  7 B3 vs B6CFC Red Star - BU13 Elite - CL III West 4 vs.GSA 05 Premier - U12 Acad. - CL III West0






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.